popkultura
Adidas sprzedaje neutralną płciowo spódnicę. IsAmU w szoku
Ekipa Holding z kolejną stratą, pomimo milionów przychodu.

Ekipa Holding z kolejną stratą. Powód? "Zmiany modelu działania"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Raport Ekipa Holding, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.11.2022 16:00

Ekipa Holding wypuściła skonsolidowany raport okresowy za III kwartał 2022 roku. Wynika z niego, że Ekipa znowu nie zanotowała zysku. Co się stało?

Ekipa, jako grupa influencerów stworzona przez Karolina Wiśniewskiego, czyli Friza, rozpadła się, ale to nie oznacza, że marka zniknęła z rynku. Nadal działa spółka Ekipa Holding, która stała się potężnym biznesem zatrudniającym masę osób. Firma obraca milionami złotych.

Jak wyglądają ostatnie wyniki finansowe?

Ekipa Holding: Milionowe przychody, ale nadal pod kreską

Zaznaczmy na początek: przychód to nie to samo, co zysk. I jak zaraz zobaczycie, Ekipa Holding nie ma genialnych zysków, bo… ma straty, choć dochód ma całkiem niezły.

Przychody Ekipy Holding w trzecim kwartale tego roku (01.07 - 30.09) wyniosły 6,487 mln złotych. A koszty stanowiły aż 7,70 mln zł. Prosta matematyka: strata Ekipy Holding wynosi 1,283 mln zł.

Dlaczego tak się stało? Dlaczego strata netto jest tak wysoka? Według komentarza przedstawicieli Ekipy zamieszczonego w raporcie, stało się tak przez nakłady inwestycyjne "w kierunku budowania szerokiego portfolio projektów z zakresu nowych mediów, produkcji filmowych oraz gamingu. Obrany produktowy kierunek wymusza na Spółce zwiększony budżet inwestycyjny w projekty, których premiery planowane są na lata 2023-2024".

Ponadto, obecny stan ma być związany z "okresem zmiany modelu działania i winny w horyzoncie najbliższych kwartałów ulec istotnej poprawie".

Czyli na nasze: jest strata, ale przez to, że Ekipa się rozwija i trzeba wydawać kasę, aby potem można było zbierać kokosy. Tak przynajmniej tłumaczą to przedstawiciele spółki.

Jak Ekipa Holding nazywa bunt byłych ekipowiczów?

Skonsolidowany raport zawiera także omówienie najważniejszych wydarzenia z życia spółki na przestrzeni ostatnich miesięcy. To standardowe informacje o nowej strategii, której efektem jest większe portfolio marek, więcej wypuszczanych produktów czy "rozpoczęcie budowy marek własnych".

Ciekawy jest fragment o byłych członkach Ekipy, czyli influencerach, którzy starają się odciąć związki ze spółką. Sześciu byłych członków Ekipy postanowiło się zbuntować przeciwko - jak twierdzą - niekorzystnym umowom. Wydali nawet wspólne oświadczenie w tej sprawie.

Ekipa Holding odpowiedziała oficjalnym pisem, który zapowiada, że spółka nie rozwiąże umów, bo nie musi. Potem były łagodzące słowa, które przekazywały, iż Ekipa nadal jest gotowa do rozmów z "Ekipą B". Ten wątek także pojawił się w raporcie.

"Pomimo braku dobrej woli ze strony Twórców [Tromba, Marcysia, Mini Majk itd.], Zarząd Spółki [Ekipa Holding] oraz Ekipa Managment złożyli możliwość przystąpienia do rozmów z Twórcami celem rozwiązania zaistniałej sytuacji" - czytamy w raporcie.

Auć. Ciekawe, dlaczego chodziło tutaj o "brak dobrej woli"? Według byłych ekipowiczów, to właśnie oni mieli być pomijani i ignorowani przez spółkę. Nie chcę źle wrócić, ale to może skończyć się w sądzie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Hongkong: Disney+ usunął odcinek "Simpsonów" krytykujący Chiny