Marek Kruszwil

DRAMA: Marek Kruszwil vs. Kamerzysta – o co w niej chodzi? [MEGA DYMY]

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.12.2020 17:07

Duży fejm to duże dramy. Właśnie wybuchł konflikt między gwiazdami polskiego YouTube'a, Markiem Kruszwilem a Kamerzystą. O co tak naprawdę poszło?

Zacznijmy od początku. Agata Fąk, w internecie znana jako Fagata, była członkiem Teamu X – ekipy influencerów, którą założył Stuu. Fagata była swego czasu dziewczyną Stuu, z którym się rozstała w atmosferze dramy. Team X rozpadł się w skandalicznych okolicznościach, a każdy z zaangażowanych w przedsięwzięcie influencerów poszedł własną drogą (np. Dubiel i Blonsky rozwiązali konflikt w oktagonie).

Fagata podjęła współpracę z Kamerzystą, z którym przez pewien czas udawała, że jest w związku. Relacja zakończyła z hukiem, gdy w weekend 4-6 grudnia obie strony opublikowały Instastories, na których przedstawiali odmienne wersje tej samej historii.

Kamerzysta powiedział w Stories, że Fagata przyszła do jego domu i zdemolowała wyposażenie mieszkania. Youtuber uważa, że Fagata zakochała się w nim, jest zazdrosna i nie wzięła leków. Z kolei Fagata twierdzi, że Kamerzysta czuł coś do niej i przysięgał, że nie ma innej dziewczyny. Powiedziała również, że ekipa youtubera zabiła psa, a on sam podniósł rękę na swoją dziewczynę.

WATAHA KOMENTUJE OGROMNĄ DRAME KAMERZYSTY I FAGATY | MEGA DYMY

Wyjaśnienia Kamerzysty

6 grudnia Kamerzysta opublikował na swoim kanale film, w którym przedstawia własną wersję wydarzeń. Twierdzi, że on i Fagata nigdy nie byli parą, a relacja, jaką influencerzy przedstawiali na YouTube, była fikcyjna. Chłopak mówi, że Fagata zrobiła aferę po tym, jak dowiedziała się od Kamerzysty, że nigdy nie będą w związku.

Kamerzysta odnosi się do zarzutów Fagaty, która nazwała go pedofilem. Youtuber tłumaczy, że jest w związku z 17-letnią dziewczyną, a poznał ją, kiedy wybranka Kamerzysty miała 16 lat. Youtuber uważa, że Fagata jest manipulantką, a jej działania są obliczone jedynie na zdobycie sławy. "Fagata oskarżyła mnie o morderstwo" – mówi Kamerzysta w filmie z wyjaśnieniami.

Kamerzysta mówi, że priorytetem dla Fagaty było zdobycie miliona obserwatorów na Instagramie. Dziewczynę miało nic innego nie obchodzić. Kamerzysta mówi, że 70% publikowanych przez Fagatę materiałów na jego temat jest kłamstwem, a pozostałe, owszem, są prawdą, ale "kto nie popełnia w życiu błędów?" – mówi Kamerzysta w swoim oświadczeniu.

Kamerzysta twierdzi, że Fagata grozi mu prawnikami, byleby tylko youtuber nie opublikował kompromitującego ją materiału wideo. Kamerzysta mówi, że Fagata groziła jego 17-letniej dziewczynie śmiercią, dlatego musiał ukryć swoją partnerkę przed zazdrosną youtuberką.

Kamerzysta pokazuje materiał nagrany podczas wieczoru, kiedy Fagata przyszła do jego domu. Na filmiku widzimy, jak dziewczyna rozbija szklany stolik, słyszymy, jak roztrzaskuje butelkę o ścianę, wykrzykuje, że "obetnie łby", a Kamerzysta pyta ją, dlaczego grozi mu nożem.

Agata...

Wyjaśnienia Marka Kruszwila

8 grudnia głos w sprawie zabrał Marek Kruszwil. Youtuber w przeszłości współpracował z Kamerzystą przy wielu produkcjach. Influencerzy tworzyli kontrowersyjny duet, który produkował do internetu szokujący i clickbaitowy content. Od pewnego czasu obaj youtuberzy rozwijali osobno swoje kanały, ale nigdy nie wyjaśnili, dlaczego ich drogi się rozeszły.

"Nie mogę patrzeć, jak przez Kamerzystę wszyscy cierpią", mówi Kruszwil na początku swojego filmiku. Kruszwil twierdzi, że Kamerzysta manipuluje swoją widownią i kreuje siebie na ofiarę całej sytuacji. Marek wytyka nieścisłości w tłumaczeniach Kamerzysty. Kruszwil zauważa, że jest nieprawdą, iż Kamerzysta nie dopuścił się zdrady swojej partnerki.

Kruszwil mówi, że Kamerzysta wykorzystuje swoją popularność do regularnego zmieniania partnerek. Marek mówi, że Kamerzysta nie tylko nie odniósł się do wszystkich zarzutów, jakie miała wobec niego Fataga, ale unika odpowiedzi celowo, by długimi wyjaśnieniami odsunąć od siebie oskarżenia o zabicie psa czy znęcanie się nad dziewczyną.

Marek chce, aby Kamerzysta albo przeprosił za swoje zachowanie, albo zakończył działalność internetową. Marek ujawnia pismo, jakie dostał od sądu, zgodnie z którym musi się stawić na rozprawie w roli świadka. Ma zeznawać w sprawie, która dotyczy Kamerzysty. Ten bowiem miał kierować samochodem pod wpływem mefedronu. Rewelacje Marka oznaczają, że Kamerzysta może być uzależniony od zażywania narkotyków.

Kruszwil wyjawia powody, dlaczego przed rokiem zerwał współpracę z Kamerzystą. Mówi, że jego były współpracownik regularnie zdradzał swoją ówczesną partnerkę oraz wyżywał się na niej fizycznie. Marek wyraża żal, że nie podjął wtedy radykalnych działań wobec Kamerzysty. Kruszwil mówi, że w pewnym momencie stracił kontrolę nad swoim kanałem, a Kamerzysta zaczął produkować patologiczne treści.

Kruszwil oskarża Kamerzystę o oszustwa finansowe. Posądza go również, że podrywał dziewczynę Marka. Skończyło się to tym, że Kruszwil rozstał się ze swoją partnerką. Ponadto Marek opisuje narcystyczny charakter Kamerzysty i toksyczny sposób bycia – wyśmiewanie się z innych ludzi, upokarzanie ich i wytykanie niedostatków.

Marek mówi, że czarę goryczy przelał świąteczny stream z 2019 roku, podczas którego Kamerzysta zapłacił Hubertowi "Dredziarzowi", aby ten pocałował Kruszwila przed wielotysięczną publicznością. Dla Marka, który jest heteroseksualny, było to ogromne upokorzenie. Kruszwil, wściekły, wyłączył live, a wówczas Kamerzysta miał się na niego rzucić z pięściami.

Na koniec swojego filmu Kruszwil publikuje kilka materiałów wideo, na których wypowiadają się byłe partnerki Kamerzysty, jakie ten skrzywdził w przeszłości. Dziewczyny (także nieletnie) opowiadają, w jaki sposób zostały przez youtubera wykorzystane i potwierdzają słowa Kruszwila, że Kamerzysta jest osobą wyjątkowo toksyczną.

CAŁA PRAWDA O KAMERZYŚCIE - DLACZEGO SKOŃCZYŁEM Z NIM WSPÓŁPRACĘ?

Jaki będzie finał dramy Fagata vs. Kamerzysta vs. Kruszwil?

Konflikt między Kruszwilem, Kamerzystą i Fagatą eskalował tak bardzo, że trudno stwierdzić, czy jest on do rozwiązania za pomocą oświadczeń, które strony sporu produkują na siebie nawzajem na YouTube. Czy w sytuacji, kiedy pojawiają się oskarżenia o znęcanie się i wykorzystywanie nieletnich, sprawą nie powinna się zainteresować policja? Pewne jest to, że drama będzie miała ciąg dalszy.

Interesuje Was, co nowego dzieje się u youtuberów? Sprawdźcie, co Marcin Dubiel chciał naprawdę przekazać w piosence "Lonely".

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 29
  • emoji ogień - liczba głosów: 66
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 57
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 32
  • emoji kupka - liczba głosów: 47
XDDD,zgłoś
XDDD
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się