Prezenty świąteczne

Dostałeś nietrafiony prezent na święta? Oto co możesz z nim zrobić

Źródło zdjęć: © Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.12.2020 15:11

Święta to okres rodzinnych spotkań, objadania się i... obdarowywania się nawzajem prezentami. Co zrobić, jeśli upominek, jaki otrzymałeś, okazał się nietrafiony? Podpowiadamy najlepsze pomysły.

Bywają lata, kiedy Święty Mikołaj/Gwiazdor/Dzieciątko Jezus/Dziadek Mróz nie trafi w Twój gust i przyniesie pod choinkę totalnie przestrzelony podarunek. Być może jest to n-ty kubek do kolekcji kubków kawowych lub kolejna para skarpetek ze świątecznym wzorem... Co wtedy zrobić? Na pewno nie wyrzucać niechcianego prezentu, bo nie warto powiększać sterty śmieci, jaka zalega na naszej planecie.

Jest kilka bardziej przemyślanych sposobów na pozbycie się nietrafionego podarunku, niż wywalenie do go śmietnika. Poniżej wybraliśmy najlepsze pomysły, dzięki którym Twój świąteczny niewypał znajdzie drugie życie – niekoniecznie na lokalnym wysypisku śmieci.

Podaruj dalej

Jeśli na święta dostałeś prezent, który ani trochę nie trafia w Twój gust, nie wyrzucaj go, gdy tylko goście rozjadą się do swoich domów. Mimo że upominek nie podoba się Tobie, to nie oznacza, że komuś innemu nie sprawi radości. Zachowaj nietrafiony prezent na inną okazję, kiedy to Ty będziesz musiał przynieść komuś jakiś podarunek – na czyjeś urodziny, imieniny, bierzmowanie, wesele, itp.

Oddaj lub wymień

Każdą rzecz można zwrócić do sklepu do 14 dni od dnia jej zakupienia. Jeśli Mikołaj robił świąteczne zakupy tuż przed świętami, upominek możesz oddać w sklepie i otrzymać w zamian albo pieniądze, albo wymianę na inny towar. Zasada ta obowiązuje jednak wyłącznie przy sprzedaży internetowej. W przypadku sklepu stacjonarnego to sprzedawca ustala zasady, na jakich odbywa się (lub nie) zwrot produktu.

Sprzedaj

Ten sposób wymaga nieco wysiłku – wystawienia produktu na portalu aukcyjnym i wykminienia przekonywującego opisu. Niemniej sprzedaż niechcianego podarunku wydaje się jednym z lepszych sposobów na pozbycie się nietrafionego prezentu na święta. Dzięki temu przedmiot zdobędzie ktoś, kto naprawdę go chce, a Ty otrzymasz drobny zastrzyk pieniędzy, które wydasz na prezent, o jakim rzeczywiście marzysz.

Zrób dobry uczynek

Dostałeś książkę, a nie czytasz literatury? Oddaj ją do biblioteki. Znalazłeś pod choinką zestaw bielizny albo koszulek, których nie zmieścisz już w swojej garderobie? Przekaż nietrafiony podarunek do ośrodka pomocy bezdomnym. Natomiast wszelkiego rodzaju zabawki, z których nie będziesz korzystać, możesz oddać do domu dziecka. Przekonaj się, że dawanie sprawia więcej frajdy niż dostawanie.

Powiedz, że Ci się nie podoba

Komunikacja to podstawa każdej relacji – szczególnie tej pomiędzy Świętym Mikołajem a obdarowywanym. Tak, porozmawianie z kimś, kto dał Ci świąteczny prezent o tym, że podarunek jest nietrafiony, to trudna sprawa. Ale jeśli opowiesz drugiej osobie o swoim guście i potrzebach, w przyszłości na pewno otrzymasz od niej wymarzone podarunki, a nie problematyczne.

Prezenty prezentami, a co jeśli kompletnie nie czujecie klimatu świąt? Nie ma żadnego problemu – nielubienie świąt jest w porządku.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0