Święta z rodziną

Co robić w święta z rodziną? 10 najlepszych pomysłów

Źródło zdjęć: © Jonathan Borba / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.12.2020 13:33

Nie wiecie, co robić w święta z najbliższymi? Przekonamy Was, że świąteczne aktywności nie muszą się ograniczać do objadania się i oglądania powtórek koncertu kolęd w telewizji.

Tegoroczne święta będą inne niż wszystkie. Ograniczają nas pandemiczne restrykcje. Nie oznacza to, że święta musimy spędzić na wzdychaniu i narzekaniu. W niniejszym artykule podpowiadamy Wam, co robić w święta z rodziną, biorąc pod uwagę warunki, jakie panują na świecie.

Zróbcie jedzenie. Dużo jedzenia

Nic tak bardzo nie jednoczy ludzi, jak wspólne przygotowywanie posiłków. Znajdźcie tradycyjny przepis na krokiety albo na pierogi z kapustą i grzybami. Miłośnicy nowoczesnej kuchni mogą zrobić sushi. "Hurr, durr, jakie sushi na święta!?" – powie ktoś na pewno. Więc odpowiem: chodzi o to, żeby się dobrze bawić przy wspólnym gotowaniu, a co konkretnie będziecie pichcić, to już ma mniejsze znaczenie.

Rodzinne spotkanie na Zoomie

Tegoroczne święta są wyjątkowe z racji pandemicznych obostrzeń. Musimy się odzwyczaić od naszych tradycyjnych, polskich imprez "na grubo" i tym razem spotykać się w małym rodzinnym gronie. Jednak restrykcje nie obowiązują w przestrzeni wirtualnej! Umówcie się zatem z ciociami, kuzynami, dziadkami na rodzinną posiadówę na Zoomie albo Teams. Lepsze to, niż nie zobaczenie się w ogóle.

Seans świątecznych klasyków

Święta są po to, żeby cieszyć się wzajemną obecnością, dużo jeść, leżeć po jedzeniu i oglądać filmy. Dużo filmów! Skoro za oknem jest szaro, buro i ponuro, proponujemy Wam przenieść się w miejsca, gdzie jest miło, ciepło i przyjemnie. Jakie to są miejsca? Oto krainy, w których polecamy spędzić tegoroczne święta – "Kevin sam w domu", "Ekspres polarny", "To właśnie miłość".

The Polar Express (2004) Official Trailer - Tom Hanks, Robert Zemeckis Movie HD

Zagrajcie w planszówki

W minionym roku gry planszowe zrobiły tak wielką furorę, że w Waszym rodzinnym gronie ktoś na pewno został obdarowany planszówką. Nawet jeśli nie, na dnie każdej szafy w każdym domu leży zakurzona wersja "Monopolu" albo szachów. Wyłączcie telewizor, w którym non stop puszczają powtórki kolęd – czas na odrobinę emocji! Nieco rywalizacji dobrze zrobi Waszym rozleniwionym świąteczną ucztą głowom.

Wesprzyjcie akcję charytatywną

Nie wszyscy mają tyle szczęścia, aby spędzić święta w gronie najbliższych, z suto zastawionym stołem, z mnóstwem prezentów pod choinką... Jeśli chcecie uświadomić sobie, jaki ogrom ludzi potrzebuje w tym czasie pomocy, przejrzycie niekończącą się listę zbiórek na Siepomaga. Święta to okres okazywania innym ludziom miłości – podarujcie komuś prezent, wspierając jedną z akcji charytatywnych.

Rodzinna sesja zdjęciowa

Święta to wyjątkowy czas, który… mija bardzo szybko. Jeśli chcecie uwiecznić chwile spędzone razem, aby móc wracać do nich we wspomnieniach przez cały rok, róbcie dużo zdjęć! Obfotografujcie stół zastawiony wigilijnymi potrawami, prezenty przed i po rozpakowaniu, Wasze reakcje na otrzymane podarunki. Wykonane fotki staną się fantastyczną pamiątką w rodzinnym albumie.

Obejrzyjcie zdjęcia z dzieciństwa

Przypomnijcie sobie, jak spędzaliście święta nie tylko rok temu, ale i dwa, trzy, dziesięć lat wcześniej. Wyjmijcie album z fotografiami z rodzinnych wyjazdów, urodzin, uroczystości. Gwarantujemy Wam, że nostalgiczna podróż przez wspomnienia to jedna z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić w rodzinnym gronie. Żadnej polityki, żadnych spraw światopoglądowych – miód, malina!

Obejrzyjcie niebo nocą

"Nie siadamy do stołu, dopóki nie pojawi się pierwsza gwiazdka". Jeśli nie kultywujecie tej tradycji, możecie zacząć, ale w zmienionej formie. Ubierzcie się ciepło i wyjedźcie samochodem poza miasto, gdzie doskonale widać rozgwieżdżone niebo. Spędźcie chwilę na obserwowaniu spadających gwiazd – to oczywiste, że w okresie świątecznym spełni się każde Wasze życzenie.

Posłuchajcie świątecznej muzyki

Niektórzy lubią "Przybieżeli do Betlejem", inni wolą "Last Christmas". Odpalcie Spotify albo YouTube i podzielcie się swoimi typami na świąteczny hit. Niech w zabawie wezmą udział reprezentanci każdego pokolenia. Być może odkryjecie nowe melodie, dzięki którym tegoroczne święta szczególnie trwale zapiszą się Wam w pamięci?

Podzielcie się planami na przyszły rok

Gdzie chcecie się udać w pierwszą podróż, kiedy wyjazdy za granicę będą już możliwe? Do jakiej restauracji najpierw chcecie pójść, kiedy jedzenie na miejscu będzie już dozwolone? Do jakiego kina pójdziecie? Gdzie chcecie spędzić wakacje? Oderwijcie się od obecnej chwil i poopowiadajcie, jakie snujecie plany i marzenia na 2021 rok.

Zaplanowaliście już, jak spędzicie tegoroczne święta? Teraz przeczytajcie o dziwnych i nietypowych świątecznych tradycjach z różnych części globu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0