Donald Trump wyprzedał złote trampki

Donald Trump wyprzedał "złote trumpki". Ciuła na spłatę grzywny?

Źródło zdjęć: © Chip Somodevilla / Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,19.02.2024 14:00

"Złote trumpki" Donalda Trumpa wyprzedały się na pniu. Były prezydent USA zaprezentował je dzień po tym, jak sąd nałożył na niego karę w wysokości 350 mln dol.

Donald Trump podczas Sneaker Con w Filadelfii zaprezentował własną markę butów "Trump Sneakers". Stało się to dzień po tym, jak nowojorski sędzia nakazał byłemu prezydentowi USA zapłacić 354,9 mln dol. kary (1,4 mld zł) za fałszowanie ksiąg swojej firmy i zawyżanie majątku netto w celu oszukania pożyczkodawców.

Trump twierdzi, że nosił się z tym pomysłem od dobrych 10 lat, a ogłoszenie sprzedaży dzień po wyroku miało być całkowitym zbiegiem okoliczności.

- Od dawna chciałem to zrobić - powiedział były prezydent USA, prezentując sneakersy nazwane "THE NEVER SURRENDER HIGH-TOP SNEAKER". - Mam niesamowitych ludzi, którzy pracują ze mną nad różnymi rzeczami i to oni to wymyślili, a jest to coś, o czym mówię od 12, 13 lat i myślę, że będzie to duży sukces - skwitował Trump.

"Złote trumpki" od Donalda Trumpa

"Trumpki" charakteryzują się złotym kolorem, wysoką cholewką, wstawką z flagą USA oraz wytłoczoną literą "T" i liczbą 45. Ich cena została ustalona na 399 dol. Warto dodać, że liczbę butów ograniczono do tysiąca par. Tak więc Trump na tej limitowanej edycji może zarobić w sumie 399 tys. dol. Na spłatę grzywny raczej nie starczy.

Witryna gettrumpsneakers.com, na której sprzedawane są buty, twierdzi, że nie ma żadnego związku z kampanią Trumpa. Co więcej, sneakersy mają być "zastrzeżonymi znakami towarowymi i/lub znakami towarowymi firmy CIC Ventures LLC". Zdaje się, że firma nie stanowi części organizacji Trumpa, co byłoby problematyczne, ponieważ sędzia prowadzący sprawę stwierdził, że były prezydent nie może prowadzić interesów w swojej nowojorskiej firmie przez 3 lata.

trwa ładowanie posta...

Donald Trump sprzedaje trampki

"Trampki Trump nie są projektowane, produkowane, dystrybuowane ani sprzedawane przez Donalda J. Trumpa, The Trump Organization ani żaden z ich odpowiednich podmiotów stowarzyszonych lub zleceniodawców" - czytamy w oświadczeniu, w którym dodano również, że "45Footwear, LLC używa nazwiska, wizerunku i podobizny Trump na podstawie umowy licencyjnej".

Według strony internetowej wszystkie pary "THE NEVER SURRENDER HIGH-TOP SNEAKER" zostały już wyprzedane.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0