Dlaczego młodzież nie chce wracać na nauczanie stacjonarne?

Dlaczego młodzież NIE chce wracać do szkoły? Nie tylko "bo mi się nie chce", ale też…

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.01.2022 12:36

Nauka zdalna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych ma potrwać oficjalnie do 9 stycznia. Co dalej? Nikt za bardzo nie wie. Uczniowie wypowiedzieli się o powodach, dla których nie chcą wracać do szkoły

Tak z technicznego punktu widzenia: od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych trwa nauczanie zdalne. Jest ono obowiązkowe i ustalone odgórnie. 10 stycznia, według słów m.in. Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka, młodzież ma wrócić pociesznie do szkolnych ław.

Dla niektórych ta, ponad półmiesięczna przerwa oznaczała odrobinę oddechu - a dla innych po prostu była zbawieniem. Choć pomimo wszystkiego, samej nauki w tym okresie nie było za wiele. Wcześniej mieliśmy przerwę świąteczną, a zaraz uczniowie będą mieli dodatkowe wolne przez Trzech Króli.

Po co komu zdalne?

Okej, powiedzmy sobie to raz na zawsze: żyjemy w dziwnych czasach. Jest lepiej, aniżeli rok temu - ale nadal, codzienne śmierci liczone w setkach to nic przyjemnego. Młodzi postanowili wyrazić swój głos w internecie i napisać o tym, dlaczego dla nich nauczanie zdalne byłoby najlepszą opcją.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jest sporo argumentów za

Zajęcia zdalne, szczególnie w zimie, pozwalają odciążyć niektórych z masy rzeczy. Wstawanie o 5:00, aby dojechać busem na zajęcia o 7:15 to w wielu miejscach norma. Tak samo, jak wpływ na stan psychiczny.

Czas pandemii jest trudny dla wielu. Niektórzy stracili swoich bliskich, a niektórzy sami przechodzili koronawirusa. Obecnie żyjemy w naprawdę dziwnych czasach, w których trudno przewidzieć, co przyniesie jutro.

Te wszystkie argumenty są zdecydowanie warte do rozpatrzenia. Tutaj też warto zauważyć, że w połowie stycznia zaczynają się ferie zimowe.

Od 17.01 startują w m.in. małopolskim czy wielkopolskim. Jaki jest sens posyłania młodzieży na 5 dni do szkoły? Żeby się pozarażali i nie mieli ferii? Tak to trochę wygląda. Z drugiej strony, niektórzy będą musieli uczyć się ponad miesiąc, bowiem m.in. województwo łódzkie i śląskie zaczyna ferie dopiero 14 lutego.

Kiedy poznamy odpowiedź na pytanie "co dalej ze zdalnymi"?

Pierwszy tydzień stycznia powinien przynieść konferencję Ministra Zdrowia. Wtedy możemy poznać nadchodzące obostrzenia - ale też i tryb nauczania na najbliższy czas. Zdecydowanie jest też szansa na to, że rządzący zdecydują się posłać uczniów na chwilę do szkoły, aby potem wycofać się z tego pomysłu rakiem.

Pamiętacie poprzedni rok? No właśnie.

Odkryj magię nie tylko otrzymywania, ale również dawania
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Antydegenerat,zgłoś
Zastanawia mnie tylko zalew wulgaryzmów w społeczeństwie, co widać między innymi po wypowiedziach młodzieży pokazywanych w tym i kilku innych artykułach na niniejszej stronie. Ale żeby nie było, że jestem z tych "ach ta młodzież, dorośli dobrzy", to mówię, że to też w pewnym stopniu wina dorosłych. Ale szkoda, że o tym, że wulgaryzmy są przejawem degeneracji moralnej i braku kultury osobistej nie mówi się przy okazji młodzieży - gdy porusza się problemy młodych ludzi. Ja uważam, że należy w społeczeństwie szerzyć kulturę osobistą i potępiać wulgaryzmy, a nie przyzwalać na nie i nie zauważać problemu. Oczywiście powinno być to sprawiedliwe płciowo - nie, że "mężczyznom wolno, a kobietom nie". Mężczyźni również powinni być kulturalni. Ale zdaję sobie sprawę, że to nie przejdzie - gdyż międzynarodowa finansjera narodowości żydowskiej opłaca proces degeneracji społeczeństwa i jest to spisek w celu rządzenia gojami (goj - człowiek spoza narodu żydowskiego).
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się