lifestyle
Zebrali MILION ZŁOTYCH na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111: "PiS-owi krzyż na drogę"
Dlaczego młodzież nie chce wracać na nauczanie stacjonarne?

Dlaczego młodzież NIE chce wracać do szkoły? Nie tylko "bo mi się nie chce", ale też…

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.01.2022 11:36

Nauka zdalna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych ma potrwać oficjalnie do 9 stycznia. Co dalej? Nikt za bardzo nie wie. Uczniowie wypowiedzieli się o powodach, dla których nie chcą wracać do szkoły

bFfaEXlv

Tak z technicznego punktu widzenia: od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych trwa nauczanie zdalne. Jest ono obowiązkowe i ustalone odgórnie. 10 stycznia, według słów m.in. Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka, młodzież ma wrócić pociesznie do szkolnych ław.

Dla niektórych ta, ponad półmiesięczna przerwa oznaczała odrobinę oddechu - a dla innych po prostu była zbawieniem. Choć pomimo wszystkiego, samej nauki w tym okresie nie było za wiele. Wcześniej mieliśmy przerwę świąteczną, a zaraz uczniowie będą mieli dodatkowe wolne przez Trzech Króli.

Po co komu zdalne?

Okej, powiedzmy sobie to raz na zawsze: żyjemy w dziwnych czasach. Jest lepiej, aniżeli rok temu - ale nadal, codzienne śmierci liczone w setkach to nic przyjemnego. Młodzi postanowili wyrazić swój głos w internecie i napisać o tym, dlaczego dla nich nauczanie zdalne byłoby najlepszą opcją.

bFfaEXlx
bFfaEXlz

Jest sporo argumentów za

Zajęcia zdalne, szczególnie w zimie, pozwalają odciążyć niektórych z masy rzeczy. Wstawanie o 5:00, aby dojechać busem na zajęcia o 7:15 to w wielu miejscach norma. Tak samo, jak wpływ na stan psychiczny.

bFfaEXlF

Czas pandemii jest trudny dla wielu. Niektórzy stracili swoich bliskich, a niektórzy sami przechodzili koronawirusa. Obecnie żyjemy w naprawdę dziwnych czasach, w których trudno przewidzieć, co przyniesie jutro.

Te wszystkie argumenty są zdecydowanie warte do rozpatrzenia. Tutaj też warto zauważyć, że w połowie stycznia zaczynają się ferie zimowe.

Od 17.01 startują w m.in. małopolskim czy wielkopolskim. Jaki jest sens posyłania młodzieży na 5 dni do szkoły? Żeby się pozarażali i nie mieli ferii? Tak to trochę wygląda. Z drugiej strony, niektórzy będą musieli uczyć się ponad miesiąc, bowiem m.in. województwo łódzkie i śląskie zaczyna ferie dopiero 14 lutego.

bFfaEXlG

Kiedy poznamy odpowiedź na pytanie "co dalej ze zdalnymi"?

Pierwszy tydzień stycznia powinien przynieść konferencję Ministra Zdrowia. Wtedy możemy poznać nadchodzące obostrzenia - ale też i tryb nauczania na najbliższy czas. Zdecydowanie jest też szansa na to, że rządzący zdecydują się posłać uczniów na chwilę do szkoły, aby potem wycofać się z tego pomysłu rakiem.

Pamiętacie poprzedni rok? No właśnie.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Antydegenerat,zgłoś
Zastanawia mnie tylko zalew wulgaryzmów w społeczeństwie, co widać między innymi po wypowiedziach młodzieży pokazywanych w tym i kilku innych artykułach na niniejszej stronie. Ale żeby nie było, że jestem z tych "ach ta młodzież, dorośli dobrzy", to mówię, że to też w pewnym stopniu wina dorosłych. Ale szkoda, że o tym, że wulgaryzmy są przejawem degeneracji moralnej i braku kultury osobistej nie mówi się przy okazji młodzieży - gdy porusza się problemy młodych ludzi. Ja uważam, że należy w społeczeństwie szerzyć kulturę osobistą i potępiać wulgaryzmy, a nie przyzwalać na nie i nie zauważać problemu. Oczywiście powinno być to sprawiedliwe płciowo - nie, że "mężczyznom wolno, a kobietom nie". Mężczyźni również powinni być kulturalni. Ale zdaję sobie sprawę, że to nie przejdzie - gdyż międzynarodowa finansjera narodowości żydowskiej opłaca proces degeneracji społeczeństwa i jest to spisek w celu rządzenia gojami (goj - człowiek spoza narodu żydowskiego).
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
Modelka ze stomią na OnlyFans twierdzi, że dzięki niepełnosprawności jest bardziej seksowna niż kiedykolwiek