Nowe spoty Wolnej Szkoły

Dziewczyna powtarza słowa Czarnka o LGBTQ+. Nowy spot Wolnej Szkoły daje do myślenia

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.09.2021 11:30

Słowa Przemysława Czarnka są straszne. Teraz jednak inicjatywa Wolna Szkoła zaczęła wypuszczać spoty, które jeszcze BARDZIEJ dają do myślenia. Dlaczego? Bo młode osoby powtarzają kontrowersyjne słowa ministra Edukacji i Nauki.

Ile razy na Vibezie była poruszana sprawa ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka? Ten człowiek wielokrotnie powtarzał słowa sprzeczne z nauką, obrażał mniejszości i... wprowadził religię dosłownie na każdej lekcji.

Bo jak inaczej można wyjaśnić pojawianie się w zadaniach z języka polskiego wzmianek o kardynale Wyszyńskim czy Janie Pawle II? A brak możliwości zrezygnowania z religii czy uczęszczania na lekcje etyki? To też chce wprowadzić, w najbliższym czasie. Jeżeli oczywiście będzie jeszcze ministrem.

Na początku września pisałem o akcji #WolnaSzkoła. 1 września internauci mieli zrobić dymy w social media, pokazując się z symbolem protestu - niestety to nie wypaliło. Petycja "w obronie Polskiej szkoły" została podpisana przez 20 tys. osób. A celem było aż 30 tys. To jednak nie wszystko.

W połowie września #WolnaSzkoła odpaliła nowy challenge!

Wait, challenge? Yup. Na fali zainteresowania wypuszczonym przez nich spotem powstało nowe wyzwanie, które… brzmi ciekawie (?):

Dziś startujemy z akcją #wolnaszkolachallenge 🚨

Co możesz zrobić, by dołączyć do akcji? Napisz kredą #wolnaszkola przed budynkiem szkoły, zrób zdjęcie i podziel się nim w mediach społecznościowych, oznaczając hasztagiem #wolnaszkolachallenge. Następnie nominuj 3 swoich znajomych z innych szkół do wzięcia udziału w tym wyzwaniu. Pokażmy, że jest nas dużo❗️

trwa ładowanie posta...

Może i to brzmi mobilizująco, ale już widzę, jak uczniowie są łapani przez ochroniarzy/nauczycieli. Bo na rysowanie po budynku szkoły nigdy nie było jakiegoś głośnego przyzwolenia.

Nowe spoty Wolnej Szkoły

Pierwszy, o którym nie pisaliśmy, wyszedł trzy tygodnie temu. A drugi - w poniedziałek. Oba powtarzają słowa Czarnka w sposób, który trochę mrozi krew w żyłach. W sensie, gdy słowa wychodzą z jego ust, to jakoś już nie przejmujemy się ich wagą. Z kolei, gdy te same słowa wymówi młoda osoba… to brzmi, jakbyśmy się cofnęli do międzywojnia. Sami zobaczcie te filmy:

Spot - Lekcja nr 1 „Najpierw dzieci, potem kariera”

Spot - Lekcja nr 2 „Ideologia LGBT wyrasta z neomarksizmu”

Daje do myślenia?

Szczerze: powoli zaczynamy przestawać myśleć o wadze słów ministra Edukacji i Nauki. Tak samo, jak zapomnieliśmy już o tym, że nasz prezydent mówił, że "LGBT to nie ludzie, to ideologia". I właśnie - te osoby spoczywają obecnie na najwyższych stanowiskach w naszym kraju. Rządzą wszystkimi: tymi z lewej, prawej czy stojących w centrum. 

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
NoName,zgłoś
Nie no chciałam napisać coś ciekawego na ten temat... ale po oglądnięciu tych dwóch propagandowych klipów (welcome to Soviet Poland) mogę powiedzieć tylko "szkoda strzępić..."
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się