trendy
Darmowa herbata Miss Ti w Żabce! HACZYK? Dostaniecie je tylko w KILKU punktach w Polsce
Nowe spoty Wolnej Szkoły

Dziewczyna powtarza słowa Czarnka o LGBTQ+. Nowy spot Wolnej Szkoły daje do myślenia

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.09.2021 09:30

Słowa Przemysława Czarnka są straszne. Teraz jednak inicjatywa Wolna Szkoła zaczęła wypuszczać spoty, które jeszcze BARDZIEJ dają do myślenia. Dlaczego? Bo młode osoby powtarzają kontrowersyjne słowa ministra Edukacji i Nauki.

bFOQWmSr

Ile razy na Vibezie była poruszana sprawa ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka? Ten człowiek wielokrotnie powtarzał słowa sprzeczne z nauką, obrażał mniejszości i... wprowadził religię dosłownie na każdej lekcji.

Bo jak inaczej można wyjaśnić pojawianie się w zadaniach z języka polskiego wzmianek o kardynale Wyszyńskim czy Janie Pawle II? A brak możliwości zrezygnowania z religii czy uczęszczania na lekcje etyki? To też chce wprowadzić, w najbliższym czasie. Jeżeli oczywiście będzie jeszcze ministrem.

Na początku września pisałem o akcji #WolnaSzkoła. 1 września internauci mieli zrobić dymy w social media, pokazując się z symbolem protestu - niestety to nie wypaliło. Petycja "w obronie Polskiej szkoły" została podpisana przez 20 tys. osób. A celem było aż 30 tys. To jednak nie wszystko.

bFOQWmSt

W połowie września #WolnaSzkoła odpaliła nowy challenge!

Wait, challenge? Yup. Na fali zainteresowania wypuszczonym przez nich spotem powstało nowe wyzwanie, które… brzmi ciekawie (?):

Dziś startujemy z akcją #wolnaszkolachallenge 🚨

Co możesz zrobić, by dołączyć do akcji? Napisz kredą #wolnaszkola przed budynkiem szkoły, zrób zdjęcie i podziel się nim w mediach społecznościowych, oznaczając hasztagiem #wolnaszkolachallenge. Następnie nominuj 3 swoich znajomych z innych szkół do wzięcia udziału w tym wyzwaniu. Pokażmy, że jest nas dużo❗️

Może i to brzmi mobilizująco, ale już widzę, jak uczniowie są łapani przez ochroniarzy/nauczycieli. Bo na rysowanie po budynku szkoły nigdy nie było jakiegoś głośnego przyzwolenia.

bFOQWmSv

Nowe spoty Wolnej Szkoły

Pierwszy, o którym nie pisaliśmy, wyszedł trzy tygodnie temu. A drugi - w poniedziałek. Oba powtarzają słowa Czarnka w sposób, który trochę mrozi krew w żyłach. W sensie, gdy słowa wychodzą z jego ust, to jakoś już nie przejmujemy się ich wagą. Z kolei, gdy te same słowa wymówi młoda osoba… to brzmi, jakbyśmy się cofnęli do międzywojnia. Sami zobaczcie te filmy:

Spot - Lekcja nr 1 „Najpierw dzieci, potem kariera”

Spot - Lekcja nr 2 „Ideologia LGBT wyrasta z neomarksizmu”

Daje do myślenia?

bFOQWmSB

Szczerze: powoli zaczynamy przestawać myśleć o wadze słów ministra Edukacji i Nauki. Tak samo, jak zapomnieliśmy już o tym, że nasz prezydent mówił, że "LGBT to nie ludzie, to ideologia". I właśnie - te osoby spoczywają obecnie na najwyższych stanowiskach w naszym kraju. Rządzą wszystkimi: tymi z lewej, prawej czy stojących w centrum. 

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
NoName,zgłoś
Nie no chciałam napisać coś ciekawego na ten temat... ale po oglądnięciu tych dwóch propagandowych klipów (welcome to Soviet Poland) mogę powiedzieć tylko "szkoda strzępić..."
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Ukrainki z TerOnlyFans sprzedają nudesy, aby pokonać Putina. Zebrały 3 miliony złotych