Steam Deck za darmo z okazji The Game Awards

Steam rozda konsole Steam Deck podczas The Game Awards. Także w Polsce

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Steam, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.12.2022 17:00

Steam ogłosił jeden z największych giveawayów w swojej historii. Niemal 200 konsol Steam Deck zostanie rozdanych za darmo podczas trwania The Game Awards. Udział w losowaniu jest dostępny także dla Polaków.

Steam Deck to konsola od platformy Steam. Firma kiedyś tworzyła gry takie jak "Half-Life", a teraz zajmuje się platformą dystrybuującą cyfrowe gry na całej planecie. I  czasem wydaje też ciekawy sprzęt.

Konsola Steam Deck

Steam Deck to miniaturowa konsola, która wymiarami przypomina przerośniętego pada do Xboksa czy PlayStation, ale ma dotykowy ekran. W co zagramy na Decku? We wszystko, co wyszło na komputery osobiste, chociaż są wyjątki. Najpopularniejsze tytuły są dostępne, więc z tego trzeba się cieszyć.

trwa ładowanie posta...

Pierwszy preorder konsoli ruszył latem zeszłego roku, chociaż pierwsi szczęśliwcy zaczęli się cieszyć Steam Deckiem dopiero w lutym tego roku. Dopiero od niedawna można ją kupić "od ręki". Przez rok (!) trzeba było na nią czekać od jednego do dwóch kwartałów.

Ceny? Bazowa z "gołą" i słabą wersją zaczyna się od 1899 zł, wypasiona wersja ze sporą ilością pamięci wewnętrznej to koszt 3099 zł. Chociaż mam dobrą wiadomość dla was:

Steam rozdaje za darmo Steam Decki podczas The Game Awards

The Game Awards to cykliczne wydarzenie, podczas którego rozdawane są nagrody dla najlepszych gier czy poszczególnych elementów związanych z nimi. Ot, takie Oscary czy Grammy, ale dla gier.

I oto dobra wiadomość: podczas trwania The Game Awards, Steam co minutę będzie rozdawał najbogatszą wersję Steam Decka:

"Aby uczcić The Game Awards, otwartą sprzedaż Steam Decka i świat gier ogółem, będziemy losować rozdanie jednego Steam Decka 512 GB co minutę podczas transmisji The Game Awards na żywo" - czytamy na oficjalnej stronie Steama.

trwa ładowanie posta...

Co trzeba zrobić, aby mieć szansę na zgarnięcie konsoli za darmo? Po pierwsze, zarejestrować się na specjalnej podstronie Steama: https://store.steampowered.com/sale/thegameawardssteamdeckdrop2022. Haczyk w tym, że na naszym koncie pomiędzy 14 listopada 2021 a 14 listopada 2022 musiał być dokonany co najmniej jeden zakup w celu weryfikacji.

Co dalej? Będziecie musieli być zalogowani (!), oglądać transmisję z rozdania nagród na platformie steam.tv. Każdy z wygranych ma zostać oficjalnie ogłaszany na czacie transmisji.

Drugi haczyk to czas transmisji. The Game Awards rozpocznie się 9 grudnia o godzinie 2 w nocy naszego czasu. Plus za to jest taki, że transmisja ma potrwać od dwóch do trzech godzin, więc Steam rozda około 120-180 konsol.

Losowanie jest dostępne dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0