BTS w wojsku

Członkowie BTS nie unikną służby w wojsku. "Są wzorem dla młodych Koreańczyków"

Źródło zdjęć: © Canva, Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.04.2022 15:30

Status gwiazdy K-popu nie jest wymówką przed odbyciem służby wojskowej. Członkowie BTS prędzej czy później będą musieli spełnić swój obywatelski obowiązek. Na pewno przypilnuje tego ambasador Korei Południowej w Wielkiej Brytanii.

BTS jest jednym z najpopularnieszych boysbandów, który tworzy siedmiu członków: Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V i Jungkook. Grupa wykonuje muzykę z gatunku K-pop, za co otrzymała wiele nagród. Boysband odgrywa znaczącą rolę w rozpowszechnianiu południowokoreańskiej kultury na całym świecie, ale nawet status supergwiazd nie uchroni artystów przed służbą w wojsku.

W Korei Południowej obowiązuje pobór powszechny i obowiązkowa służba wojskowa. Do armii powoływani są mężczyźni po ukończeniu 18. roku życia, gdzie odbywają co najmniej 18-miesięczną służbę. Członkowie BTS jeszcze nie odbyli służby w wojsku, ponieważ w 2020 roku południowokoreański parlament w drodze wyjątku umożliwił im skupienie się na karierze aż do 30. roku życia.

Koreańska armia upomni się o członków BTS

Gunn Kim, ambasador Korei Południowej w Wielkiej Brytanii, w wywiadzie dla "The Sunday Times" powiedział, że członkowie boysbandu nie unikną obowiązkowej służby wojskowej. - Oczekujemy, że młodzi Koreańczycy będą służyć krajowi, a członkowie BTS są wzorami do naśladowania dla wielu młodych obywateli.

Większość mieszkańców Korei oczekuje, że członkowie BTS spełnią swój obywatelski obowiązek. Myślę, że na pewno to zrobią.

- Gunn Kim

BTS (방탄소년단) 'Dynamite' Official MV

Południowokoreański boysband w armii?

Najstarszy członek BTS, Jin, już w grudniu będzie obchodził 30. urodziny. Biorąc to pod uwagę, powinniśmy się spodziewać, że gwiazdy K-popu raczej prędzej niż później spełnią swój obywatelski obowiązek. Najmłodszy z boysbandu jest Jungkook, który ma 24 lata. V i Jimin mają 26 lat, RM ma 27 lat, J-Hope ma 28 lat, a Suga 29 lat.

BTS już teraz przewodzi własnej "Armii", bo tak nazywa się bardzo liczna grupa fanów zespołu. Południowokoreański boysband obserwuje na Instagramie ponad 60 mln osób.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Daily Mail/Gazeta Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 15
  • emoji ogień - liczba głosów: 10
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 100
  • emoji złość - liczba głosów: 49
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Love bts,zgłoś
Kocham JungKooka ale nie wytrzymie jeszcze 2 lat😶 ja chce bts kocham ich JungKook poślub mnie😘
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
iga miga ♥,zgłoś
mega mi smutno .... raz weszłam w google po chciałam zobaczyć kiedy będzie kolejny koncert ,a tam patrze BTS idzie do wojska ! nie ukrywam było mi bardzo smutno ;(
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się