Członkowie BTS robią przerwę i idą do wojska! Zespół powróci w 2025 roku

Członkowie BTS robią przerwę i idą do wojska! Zespół powróci w 2025 roku

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Marta MuniakMarta Muniak,17.10.2022 12:15

Koreańskie prawo nie oszczędza nawet gwiazdorów k-popu. Wytwórnia Big Hit Music ogłosiła właśnie, że członkowie BTS wypełnią swój obowiązek i pójdą do wojska.

Koreański boysband BTS to nie tylko - obok BLACKPINK - najpopularniejszy towar eksportowy Korei Południowej. To gwiazdy muzyki o gigantycznym, światowym zasięgu. Koreańczycy byli nawet nominowani do amerykańskiej nagrody Grammy (zarówno w 2021 roku, jak i w tym toku).

Ogromną popularność k-popu zaczynają dostrzegać gwiazdy amerykańskiego popu, którzy coraz chętniej współpracują z południowokoreańskimi muzykami.

Ostatnio Charlie Puth z Jung Kookiem z BTS:

Charlie Puth - Left And Right (feat. Jung Kook of BTS) [Official Video]

BTS robi przerwę do 2025 roku. Muzycy idą do wojska

Niestety, nie zanosi się, że prędko usłyszymy coś nowego od chłopaków.

Wytwórnia Big Hit Music ogłosiła w poniedziałek, że członkowie BTS robią sobie przerwę. Wszystko przez... służbę wojskową, która w Korei Południowej jest obowiązkowa. Nawet dla gwiazd k-popu. Choć trzeba przyznać, że poodbno koreański rząd zastanawiał się czy nie odpuścić chłopakom. W końcu jak nikt inny promują Koreę Południową na całym świecie.

Jednak jak czytamy w oświadczeniu, członkowie BTS postanowili nie uchylać się od służby wojskowej.

Pierwszy w kamasze pójdzie najstarszy - Jin. 29-latek dzięki nowemu prawu mógł opóźnić obowiązkową służbę wojskową do 30-tki. Kolejni członkowie BTS pójdą do wojska po indywidualnych ustaleniach z koreańskim rządem.

trwa ładowanie posta...

Służba wojskowa w Korei Południowej jest obowiązkowa dla wszystkich mężczyzn. W zależności od rodzaju sił zbrojnych trwa od 18 do 21 miesięcy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 51
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 19
  • emoji smutek - liczba głosów: 476
  • emoji złość - liczba głosów: 28
  • emoji kupka - liczba głosów: 11