mural Converse

Converse czyści miasto muralami, które mają walczyć z różnicami i dyskryminacją

Źródło zdjęć: © Converse / Materiały prasowe
Anna RusakAnna Rusak,05.03.2021 12:40

Converse wraz z zaangażowanymi w projekt twórcami stworzył murale, które nie tylko oczyszczają miasto, ale przy okazji uczą równości

Rok temu znana nam wszystkich, kultowa marka butów Converse ruszyła z akcją City Fores, która miała wspomóc oczyszczanie miast z zanieczyszczeń, znajdujących się w powietrzu. W tym celu, w wielu miastach na całym świecie, powstały murale, które w zasadzie można by było nazwać „wirtualnymi drzewami".

Jak to możliwe? Do wykonania miejskich grafik, użyto specjalnych fotokatalitycznych farb, które eliminują te zanieczyszczone cząsteczki z powietrza. W tym roku, akcja została wzbogacona o dodatkowe przesłanie. Murale mają przełamywać bariery i stereotypy.

Dzięki temu artyści mogą dołożyć swój głos do dyskusji, dotyczącej ważnych dla nich tematów. Do akcji marka zaprosiła All Stars, czyli kreatywną społeczność z całego świata, wyrażającą się poprzez swoją sztukę. U nas tą artystką, która stworzyła pierwszy mural jest Beata Śliwińska, czyli @Barrakuz.

trwa ładowanie posta...

Jej praca „Raise boys and girls the same way” jest apelem o równe traktowanie niezależnie od płci. Możemy na nim zobaczyć dłonie symbolizujące różne grupy, które łączą się razem, dzięki czemu stają się silniejsze. Poprzez to zjednoczenie mają lepszy wpływ na naszą przyszłość.

Oczyszczający mural z tym pięknym i ważnym przesłaniem możecie znaleźć przy ulicy Zamoyskiego w Warszawie. Kolejny będziemy mogli znaleźć przy warszawskiej Patelni w okolicach metra Centrum. Stworzy go Ewa Mos i Alek Morawski, a ich dzieło będzie pokazywało, że wszyscy jesteśmy równi, a różnice miedzy płciami czy kolorami skóry nie są ważne.

trwa ładowanie posta...

W planach są jeszcze kolejne murale, które będą wzywały do jedności, równości i akceptacji różnic. Te „wirtualne drzewa” nie tylko oczyszczą nasze miasta, dzięki czemu będzie nam się lepiej oddychało, ale i pokażą, że granice nie istnieją.

Trzeba przyznać, że to całkiem dobry projekt, prawda? A co do świetnych i ekologicznych rozwiązań, to przypominamy o ekologicznej Żabce, która też m.in. pomaga oczyszczać powietrze!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2