Paryż

Macie dosyć zimna i widoku zza okna? Czas na podróż instant do Paryża i Tbilisi

Źródło zdjęć: © John Towner / Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,16.03.2021 09:50

Jeśli najdłuższą wycieczką, jaką ostatnio odbyliście, była ta do sklepu po colę i bułki, a nocami śnicie o spacerach po Paryżu i wygrzewaniu się w gruzińskim słońcu, to mamy dobry sposób na podróż instant

Czasy są, jakie są, w zasadzie od roku większość z nas – nie licząc influencerów dobrze bawiących się na Bali – może jedynie pomarzyć o wycieczce gdzieś poza granice naszego pięknego kraju. Umówmy się, że Polska w trakcie przedwiośnia, gdy słońca wciąż mało, drzewa wciąż łyse, a zamiast śniegu na ziemi leżą psie kupy, nie nastraja najoptymistyczniej.

Na szczęście mamy Internet i nieograniczone możliwości Google Maps. Moja przyjaciółka w ten sposób, podróżując razem z wirtualnym ludzikiem, odbyła swoją pierwszą, zagraniczną randkę z chłopakiem i wcale nie narzekała. Wiadomo, że nie ma co porównywać portugalskiego słońca do interaktywnego doświadczenia, ale była to z pewnością jakaś ciekawa odmiana.

Szkoda, że wtedy nie słyszeli o Podróżnikach bez granic, bo pewnie ta wycieczka byłaby jeszcze przyjemniejsza. Także jeśli Wy też macie trochę dość przedwiosennego widoku zza okna, to zapraszam do zapoznania się z „Porannymi spacerami”, które organizują.

Wąskimi uliczkami Gruzji

Najbliższa wycieczka odbędzie się w niedzielę, 28 marca o 11:00. Wtedy przewodniczka, Ania Sabouri, zabierze Was do swojego ukochanego Tbilisi. Razem z nią odwiedzicie m.in. słynne tbiliskie łaźnie siarkowe w dzielnicy Starego Miasta, czyli Abantubani. Dowiecie się, kiedy i jak powstało Tbilisi, co warto tam zobaczyć i co kryje się pod charakterystycznymi kopułami.

Wycieczka trwa godzinę, trzeba za nią zapłacić 5 zł.

trwa ładowanie posta...

A może croissanta?

Równie ciekawie brzmi kolejny, kwietniowy spacer, który zabierze Was do Paryża. Razem z Ewą Krzątałą-Jaworską będziecie mogli wybrać się na spacer po Montmartre. Przewodniczka zabierze Was do bazyliki Sacré-Coeur, skąd możliwie – o ile pozwoli na to pogoda – zobaczycie panoramę całego miasta.

Poza tym będzie można zerknąć na pracę malarzy i przejść się śladami Picassa, a nawet, może, uda się usłyszeć dźwięki francuskiego akordeonu. Na taką wycieczkę dobrze zaopatrzyć się w kawę, wino, sery, bagietki i croissanty, żeby w jak najpełniejszym stopniu móc doświadczyć uroków takiego spaceru.

Wycieczka odbędzie się 11 kwietnia, będzie trwała godzinę, a jej koszt to 8,99.

Myślę, że warto śledzić stronę Podróżników bez granic, bo z pewnością w końcu pojawi się tam wycieczka po mieście, do którego chcielibyście się wybrać lub za którym tęsknicie. Tak, wiem, że to nie jest może idealna forma podróżowania, ale lepiej tak, niż w ogóle! Poza tym można sobie wszystko ładnie zapisać i odtworzyć taką podróż na żywo.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0