Planeta Abstrakcja straciła mieszkanie

Ola i Borys z kanału Planeta Abstrakcja stracili mieszkanie? "Zaufaliśmy"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.01.2023 13:30

Borys i Ola nagrywają filmy podróżnicze na kanale Planeta Abstrakcja na YouTube. Twórcy opowiedzieli przykrą historię. Wynajęli mieszkanie kobiecie, która przestała płacić czynsz i nie zamierza opuścić lokum. Influencerzy twierdzą, że nie wzięli od niej kaucji i nie podpisali umowy u notariusza.

Planeta Abstrakcja jest jednym z najpopularniejszych kanałów o tematyce podróżniczej w Polsce. Subskrybuje go ponad 415 tys. osób. Za sukcesem projektu stoją Borys i Ola. Nie straszne im są wyjazdy w najdalsze zakątki Ziemi. Nagrali vlogi m.in. z Peru, Boliwii, Wenezueli, Afganistanu, Kazachstanu, Iranu. Podróżników wspiera społeczność Patronite w kwocie ponad 21 tys. złotych miesięcznie.

Borys i Ola na Instagramie zazwyczaj relacjonują podróże. Tym razem podzielili się zupełnie inną historią. Opublikowali serię InstaStories, na których opowiedzieli, że - mamy nadzieję, że chwilowo - stracili mieszkanie w Poznaniu. Wynajęli kawalerkę lokatorce, która nie zamierza się wyprowadzić.

Dlaczego nie możemy ciągle podróżować?

Podróżniczy z kanału Planeta Abstrakcja stracili mieszkanie

Borys i Ola tłumaczą w relacji na Instagramie, że mieszkali w kawalerce w Poznaniu przed wyjazdem w podróż. Następnie wynajęli mieszkanie "młodej, sympatycznej dziewczynie". Najemniczyni rzekomo szukała czegoś "na chwilę", co youtuberom bardzo odpowiadało. Twierdzą, że planowali przeprowadzić w kawalerce gruntowny remont.

Sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. "Lokatorka wprowadziła się w lipcu i od sierpnia nigdy nie zapłaciła, nie wysłała zdjęcia ani odczytów liczników. Nie odbiera telefonów, nie otwiera drzwi. Wysłała nam tylko wiadomość, że "zna swoje prawa i kodeks cywilny" i wyprowadzać się nie planuje" - informują Borys i Ola.

Influencerzy nie podpisali z najemczynią umowy u notariusza

Youtuberzy mieli podpisać z lokatorką zwykłą umowę (zamiast umowy o najem okazjonalny) i nie pobrać kaucji. "Chcieliśmy pójść na rękę młodej dziewczynie. Mieszkanie wynajęliśmy też za super niską cenę (1100 zł)" - tłumaczą influencerzy.

Jest nam bardzo przykro, bo zaufaliśmy, a zostaliśmy wykorzystani. Dostaliśmy tyle dobra od ludzi na świecie, że nawet nie pomyśleliśmy, że ktoś mógłby tak postąpić. Strata mieszkania bardzo boli, ale strata zaufania jeszcze bardziej.

- Borys i Ola (Planeta Abstrakcja)

"Nie możemy zrozumieć, że młoda pracująca dziewczyna znalazła sobie taki sposób na życie. Serce się łamie, że można tak wykorzystać kogoś i żyć na czyjść koszt. Nam nic w życiu nie przyszło łatwo. Nie jesteśmy z bogatych rodzin i jeszcze kilka miesięcy temu sprzątaliśmy hotele, żeby móc realizować swoje pasje. Dlaczego ktoś młody z dwoma rękoma do pracy żeruje na innych? Nie możemy tego zrozumieć i mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał takiej przykrej akcji jak my" - czytamy w relacji Planety Abstrakcja na Instagramie.

Co dalej z mieszkaniem podróżników? Decyzję o eksmisji lokatorki może podjąć jedynie sąd.

Planeta Abstrakcja
Planeta Abstrakcja (Planeta Abstrakcja , Instagram)
Planeta Abstrakcja
Planeta Abstrakcja (Planeta Abstrakcja , Instagram)
Planeta Abstrakcja
Planeta Abstrakcja (Planeta Abstrakcja , Instagram)
Planeta Abstrakcja
Planeta Abstrakcja (Planeta Abstrakcja , Instagram)
Planeta Abstrakcja
Planeta Abstrakcja (Planeta Abstrakcja , Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 21
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 10
olka,zgłoś
czekać aż wyjdzie i natychmiast zmienić zamki!
Odpowiedz
6Zgadzam się3Nie zgadzam się
Józek Wózek,zgłoś
Ciekawe co na to jej pracodawca by powiedział jakby przed jego firmą ustawili się fani abstrakcji i wywiesili transparent, że tak się nie robi? Tego chyba prawo nie zabrania?
Odpowiedz
13Zgadzam się1Nie zgadzam się
1950kola,zgłoś
Jeśli nie ma podpisanej w Wami umowy, znaczy że się włamała. Należy wynająć kogoś, rozwiercić zamki, wynieść oszustkę z jej rzeczami, zająć mieszkanie i wstawić nowe zamki. Jej działanie jest bezprawne, więc trzeba się jej pozbyć. Jeśli wezwie policję, oskarżyć mundurowych o pomoc w przestępczym procederze.
Odpowiedz
9Zgadzam się4Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 18