"Twoje 5 Minu! 2" - co zyskali uczestnicy?

Co zyskali uczestnicy "Twoje 5 Minut! 2"? Trudno uwierzyć w te dane

Źródło zdjęć: © Friz, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,02.03.2023 10:15

Za nami szósty odcinek drugiego sezonu programu "Twoje 5 Minut!". Choć kolejni uczestnicy odpadli, nie muszą się tym zbytnio przejmować. W formacie Friza nie da się przegrać. Jak to w ogóle możliwe?

Druga edycja serii "Twoje 5 Minut!" trwa. Zapoczątkowany przez influencera Friza, czyli Karola Wiśniewskiego, program rozrywkowy ma już sześć odcinków, a widzowie zdążyli zżyć się z występującymi w nim uczestnikami. Niestety, z częścią z nich niedawno musieli się pożegnać.

Wychodzi jednak na to, że nawet ci, którzy odpadają z programu "Twoje 5 Minut! 2", już są zwycięzcami. Dane, które przedstawił jeden z użytkowników portalu Wykop, nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

"Twoje 5 Minut 2!" influencerzy zyskują nawet, gdy odpadają

Jeśli nie wiecie, na czym polega "Twoje 5 Minut 2!", to w dużym skrócie wygląda to tak, że influencerzy w przeróżnych zadaniach walczą ze sobą o 100 tys. złotych w kontraktach reklamowych oraz o współpracę z Genzie czy Ekipą. Na samym początku programu w serii mogliśmy poznać 20 uczestników, a z odcinka na odcinek ich liczba się zmniejsza.

W piątym odcinku pożegnaliśmy się z Łukaszem. W szóstym z Kasią, Kacprem i Natalią. Wychodzi jednak na to, że nawet osoby, które już odpadły z programu, zyskały na obecności w "Twoje 5 Minut 2!". Jak to możliwe? Chodzi oczywiście o popularność. Użytkownik portalu Wykop przedstawił, jak wygląda zmiana w liczbie obserwujących uczestników programu, którzy polecieli do Hiszpanii w szóstym odcinku serii.

WAKACJE ZA 10ZŁ VS 10.000ZŁ! (T5M2 ODC 6)

"Wszyscy, którzy pojechali do Hiszpanii już wygrali. Mają podpisany kontrakt z Frizem i zostali infuencerami, część będzie pracować solo, część z Genzie, z Fusialką i tak dalej. Nie trudno się po tym domyśleć, jak mocno [program przyp. red.] zareklamował ich Instagramy" - czytamy we wpisie użytkownika Wykopu.

Gdy Pola zaczynała, miała prawie 4 tys. obserwujących. Teraz jest ich prawie 100 tys. Julita, która ostatnio musiała tłumaczyć się ze swoich kontrowersyjnych zdjęć, ma już prawie 80 tys. obserwujących - zaczynała z 5 tys. Najwięcej osób obserwuje obecnie Oliwiera, który z prawie 7 tys. obserwujących przeszedł do 102 tys. Nie da się ukryć, że są to dość duże skoki.

Obserwujący uczestników "Twoje 5 Minut! 2"
Obserwujący uczestników "Twoje 5 Minut! 2" (Wykop, pasterzzxc)
trwa ładowanie posta...

Co daje program "Twoich 5 Minut! 2"?

Co tak naprawdę, na tym przyroście ludzi śledzących ich w social mediach, zyskali uczestnicy "Twoich 5 Minut! 2"? Popularność. Za nią idą oczywiście różne propozycje od marek dotyczące reklam, a więc także pieniądze. Wychodzi na to, że nawet osoby, które już odpadły z programu, dużo zyskały na współpracy z Frizem.

Oczywiście inną kwestią jest to, co z tą popularnością zrobią później. To w zasadzie od nich będzie zależało, czy staną się tak popularni jak Wersow, Lexi czy Natsu. Jedno jest pewne - obecność w programie "Twoje 5 Minut!" z pewnością się opłaca, jeśli myślicie o karierze influencerki. Przypomnijmy, że w 2021 fundacja Inspiring Girls Polska, zapytała osoby w wieku 10-15 lat o to, kim chcą być w przyszłości. 48 proc. nastolatek zadeklarowało, że chce zostać youtuberką, influencerką lub tiktokerką. Programy takie jak ten Friza są stworzone dla nich.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Wykop

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 129
  • emoji kupka - liczba głosów: 7