Co zrobić z nieudanym prezentem świątecznym?

Co zrobić z nietrafionym prezentem? Wystaw, zwróć - a może podaruj komuś innemu?

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.12.2021 11:29

Zastanawiacie się nad tym, co można zrobić z nietrafionym prezentem? Jest kilka opcji: od wystawienia i sprzedania, poprzez zwrot, a kończąc na… przekazaniu go komuś innemu

Już po świętach, jedzenie zostało pochłonięte, rozmowy z rodziną przeżyte. Ale co mamy zrobić z niechcianymi prezentami? Jest kilka opcji!

Zwróć prezent

Jeżeli tylko zostaliście obdarowani przez Mikołaja czymś zakupionym przez internet, to zwrot jest bajecznie prosty. Ot zasada 3 × 14, o której wspomina UOKiK: macie 14 dni na odstąpienie umowy od dnia dostarczenia przesyłki. Po zgłoszeniu macie 14 dni na odesłanie. A potem firma ma 14 dni na zwrot kasy za prezent.

trwa ładowanie posta...

Jest jedna zasada: to tyczy się zakupu przez internet. Kupując stacjonarnie, zdajecie się na łaskę sprzedawcy. Warto także w obu przypadkach mieć paragon/potwierdzenie zakupu - ułatwi wam to przeprawy ze sprzedającym.

Nie ma nic złego w zwrocie. Hej, to wasz prezent. Możecie z nim zrobić wszystko. A że to może wyglądać odrobinę dziwnie w oczach rodziny? Jeżeli o to się martwicie, to są inne opcje.

Pamiętajcie, możecie otworzyć większość towarów i przetestować je. Oczywiście: nie chodzi tutaj o np. oddawanie porysowanego telefonu. Ale według UOKiK-u czy Komisji Europejskiej, możecie lekko, wręcz odrobinę potestować sprzęt. Ta zasada nie odnosi się do np. gier, filmów czy płyt z muzyką, także uważajcie na to!

Sprzedaj

Jak wiele sponsorowanych artykułów wam dzisiaj powie, dobrym sposobem na pozbycie się niechcianego prezentu jest sprzedanie go. Allegro Lokalnie ma fajną promocję, gdzie za wystawienie 4 ogłoszeń dostajecie 20 monet. A to oznacza darmowy kupon 20 zł na całe Allegro.

Promocja na Allegro Lokalnie
Promocja na Allegro Lokalnie (Allegro)

Aby wystawić na popularnych portalach aukcyjnych, musimy jedynie zrobić zdjęcia produktu, jakoś go opisać i… tyle. Jedynie musimy psychicznie przygotować do rozmów z potencjalnymi kupującymi.

Sprzedaż ma swoje plusy i minusy. Nie możecie oddać do sklepu otwartej płyty - a już sprzedać ją możecie. Osobiście wolałbym pozostawić sprzedaż jako plan B. Bo zwrot jest prostszy, bezpieczniejszy i w większości przypadków, mniej konfliktowy.

Oddaj dalej

Może i nie brzmi to bardzo miło, ale zawsze możemy dać komuś innemu nieudany prezent. I tak mamy daną rzecz w rękach, więc czemu by nie przekazać jej dalej? Jeżeli tylko zrobimy to w odpowiedniej konspiracji, to nikt nie powinien mieć z tym problemu.

John Oliver nagrał o tym nawet krótkiego shorta:

Regifting (Web Exclusive): Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

To nie był sponsorowany artykuł. Allegro naprawdę ma fajną promocję.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0