Martyna Trajdos

Judoczka dostała w twarz od trenera, ale prosi, by nie robić z tego afery

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.07.2021 12:07

Niemiecka zawodniczka w judo, Martyna Trajdos, przed wyjściem do walki została spoliczkowana przez trenera na oczach kamer. Sportowczyni odniosła się do szokującego nagrania i wytłumaczyła, dlaczego zachowanie przełożonego było w tym przypadku okej.

We wtorek odbyła się 1/16 finału igrzysk olimpijskich w judo kobiet w kategorii do 63 kg. Naprzeciw siebie stanęły: (pochodząca z Polski) reprezentantka Niemiec Martyna Trajdos i Węgierka Szofi Özbas. Pojedynek zakończył się wygraną zawodniczki z Węgier, ale o tej walce głośno zrobiło się nie z powodu sportowych rozstrzygnięć, ale ze względu na szokującą sytuację, która wydarzyła się przed walką.

Zanim Niemka wyszła na matę, jej trener - Claudiu Pusa - chwycił podopieczną za kimono i energicznie nią potrząsnął. Następnie dwukrotnie ją spoliczkował. Bulwersującą sytuację zarejestrowały kamery, a nagranie przedstawiające kobietę, która dostaje w twarz od trenera, szybko obiegło świat. Internauci chcieli wyjaśnień, dlaczego mężczyzna tak brutalnie zachował się wobec swojej podopiecznej?

UDERZENIA W POLICZKI! - czyli osobliwy sposób motywacji Martyny Trajdos przez trenera | #Tokyo2020

Martyna Trajdos wytłumaczyła szokujące nagranie

Niemiecka zawodniczka odniosła się do sytuacji na Instagramie. - Ja poprosiłam trenera, aby mi to zrobił, więc proszę, nie oskarżajcie go. Potrzebuję takich rzeczy przed moimi pojedynkami, aby być pobudzona - wyjaśniła Martyna Trajdos, pisząc, że jest to dla niej rytuał. - Wygląda na to, że nie dostałam wystarczająco mocno - wytłumaczyła judoczka, żartobliwie komentując swój nieudany występ.

trwa ładowanie posta...

Jeśli obie strony się zgadzają, nie ma o co robić dramy

Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby w sportach, w których występują kobiety, szkoleniowiec policzkował swoją podopieczną, dlatego nagranie z udziałem Martyny zrobiło na mnie tak piorunujące wrażenie i właśnie z tego powodu piszę o tej sprawie. Niemniej jednak jeśli zarówno judoczka, jak i jej trener - dwie dorosłe osoby - zgodzili się na taki rodzaj motywacji, no to dla mnie jest to w porządku.

trwa ładowanie posta...

Można się przyczepić do realizatorów, czy powinni pokazywać scenę, jak mężczyzna policzkuje kobietę - we współczesnych czasach wszyscy są bardzo wyczuleni na jakąkolwiek formę przemocy wobec kobiet.

Po krótkim researchu odkryłem, że policzkowanie zawodnika_zawodniczki jest popularną formą motywacji przed pojedynkiem - czego dowody przesyłam poniżej. Cóż, ciekawie się dowiedzieć takich rzeczy.

trwa ładowanie posta...

UFC Champion Cris Cyborg gets slapped by coach Jason Parillo before UFC 219 fight with Holly Holm

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4