"Barbie" to początek filmowego uniwersum firmy Mattel

Co łączy "Kokainowego misia" i "Barbie"? Uniwersum Mattel rośnie

Źródło zdjęć: © YouTube
Maja Kozłowska,
27.07.2023 13:00

Sukces "Barbie" przypieczętował powstanie kolejnych filmów inspirowanych zabawkami firmy Mattel. Będzie nostalgicznie i... strasznie.

Minął prawie tydzień od premiery "Barbie", a o filmie wciąż jest tak samo gorąco (jeśli nie goręcej), jak tuż przed debiutem dzieła w kinach. Dawno nie widziałam produkcji, która tak spolaryzowałaby społeczeństwo, a na dodatek mieściła się w kilkunastu różnych kontekstach - feminizm, patriarchat, kapitalizm, marketing, gender studies... Można wymieniać i wymieniać. Wizja artystyczna oczywiście też się liczy, ale mając przed oczami cały obrazek, pokuszę się o opinię, że kino przejęło tu rolę nośnika.

Hype na "Barbie" obecnie jest jak rozpędzona karuzela i trochę minie, zanim się zatrzyma. Szczególnie, że reakcje ludzi są nadzwyczaj ostre. Wyśmiewanie osób przebierających się na różowo i mających fun to pikuś. Dorosły chłop palący lalki w akcie protestu - tego chyba nie było w niczyim bingo na 2023 r.

Jeszcze przed premierą "Barbie" spekulowano o sequelach, dywagowano nad filmem Kena, ale teraz, po gigantycznym sukcesie produkcji, klamka zapadła. Mattel zbuduje prawdziwe uniwersum, które jednak nie będzie opierało się wyłącznie na flagowych lalkach. A nawet wręcz przeciwnie.

Mattel zapowiada kolejne filmy. Jadą na grubo

Barbie to niejedyna marka, jaką Mattel ma w kieszeni i którą zamierza wykorzystać do zbudowania filmowej potęgi. Ofkors kto nie czeka na aktorską wersję "Barbie jako Księżniczka i Żebraczka", ten z policji, ale prócz wskrzeszania animowanych produkcji, firma ma spore pole do popisu.

Niektóre pomysły mogą budzić ekscytację, a inne - grozę.

W tym momencie Mattel aktywnie pracuje nad kilkoma nowymi filmami. W fazie rozwoju są m.in. "Polly Pocket", "Hot Wheels", "Magic 8 Ball", "UNO" i postrach dorosłych "Tomek i Przyjaciele".

trwa ładowanie posta...

Ta lista prowokuje wiele pytań. Rozumiem film o Polly Pocket - główną rolę zagra Lily Collins! - a nawet o Hot Wheelsach ("Auta" who?). Za to produkcja oparta o karciankę UNO czy o kulę zgadulę - dokładnie tę samą, którą się potrząsa, a ona odpowiada na zadane pytania - budzi we mnie wiele wątpliwości.

trwa ładowanie posta...

Film o magicznej kuli podobno ma zostać utrzymany w tonie komediowego horroru, za który będzie odpowiedzialny m.in. Jimmy Warden - scenarzysta "Kokainowego misia". Śmiesznie.

Mattel zapowiedział film o kuli zgaduli
Mattel zapowiedział film o kuli zgaduli (Mattel)

Prawdziwym horrorem będzie jednak pełnometrażowa produkcja "Tomek i Przyjaciele". Jeśli ten film nie dostanie kategorii R, to ja już nie wiem, co się dzieje z tym światem.

Źródła: variety.pl, movieweb.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2