Zony

Taniec rakiety na religii. (Nie taki) nowy trend z TikToka

Źródło zdjęć: © @YouTube
Marta Grzeszczuk,
07.12.2023 17:53

"Taniec rakiety" Zony'ego dotarł na lekcje religii w Siedlcach. O co chodzi w nowym trendzie na TikToku?

Od kilku dni na TikToku pojawia się wiele nagrań, na których młode osoby z rękami złożonymi nad głową wykonują nimi ruchy w górę i w dół w rytm EDM. To trend "taniec rakiety", który jest lokalnym, polskim produktem na TikToku.

Ksiądz tańczy "taniec rakiety" na TikToku

Jednym z najpopularniejszych klipów z "tańcem rakiety" jest ten w wykonaniu ks. Wojciecha Sobieszka i jego wychowanków z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Siedlcach. Film na profilu księdza na TikToku obejrzało już ponad pół miliona użytkowników. Klip jest opatrzony pytaniem: "czy na religii trzeba mieć złożone ręce?".

Skąd się wziął taniec rakiety?

"Ojcem" tańca rakiety jest popularny streamer Maciej Zoniuk "Zony". Pierwszy raz odtańczył go w trakcie rozgrywki w "Minecraft" na twitch.tv już 4 lata temu. Oryginalny "taniec rakiety" można obejrzeć poniżej. Ostrzegamy przed niecenzuralnym językiem.

Trend pojawił się na TikToku, gdy na początku grudnia 2023 r. Zony ujawnił, że chciałby mieć ten taniec w "Fortnite". Odtańczył go po raz kolejny na livie do bootlegowej wersji EDM "All I Wanted" zespołu Paramore.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0