Eve Cornwell

Chcesz studiować prawo? One pokazują, jak to wygląda naprawdę

Małgorzata BiernackaMałgorzata Biernacka,13.10.2020 20:36

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być prawnikiem? Może oglądaliście "Suits" albo "Legalną blondynkę" i stwierdziliście, że ten zawód jest dla Was? Tyle że bycie prawnikiem nie zawsze jest takie kolorowe - i to właśnie pokazują Izabela i Eve.

Eve Cornwell to taka "prawnicza celebrytka" - na samym Instagramie ma ponad 130 tys. obserwatorów, a na YouTube - niemal 360 tys. subskrypcji. Skąd ten fenomem? Eve pokazuje wszystko: od realiów studenckiego życia zaczynając, na szukaniu pracy w jednej z najlepszych londyńskich kancelarii kończąc.

Ale to nie koniec. Eve nagrywa też swoje komentarze do bieżących wydarzeń i bada je z prawniczego punktu widzenia. Tak zrobiła np. z opuszczeniem rodziny królewskiej przez księcia Harry’ego i Meghan Markle.

harry & meghan: what the media got wrong.

Fani cenią Cornwell za lekki i nowoczesny styl nagrywania, który jest jak połączenie Emmy Chamberlain z Elle Woods w wersji 2020. Ale - co najważniejsze - jej social media to kopalnia wiedzy na temat tego, jak wygląda studiowanie prawa zagranicą oraz spora dawka motywacji i prawniczych ciekawostek.

Jeśli jednak angielski nie jest Twoją mocną stroną i bardziej zależy Ci na informacjach o studiach w Polsce, sprawdź kanał Izabeli Drożdż.

Iza skończyła prawo i przez jakiś czas pracowała w zawodzie – dopóki nie rzuciła go na rzecz programowania. Obecnie nagrywa filmy, w których odnosi się do popularnych seriali prawniczych, daje wskazówki dla studentów, opowiada o swoich doświadczeniach w zawodzie prawnika i dokładnie opisuje ścieżki kariery w tej branży.

6 RZECZY KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ - poradnik dla osób rozpoczynających STUDIA PRAWNICZE

Poza masą przydatnych informacji o samym zawodzie, na kanale znajdziecie wspomniane już analizy prawniczych case'ów z polskich seriali - np. Prawa Agaty, Sędzi Anny Marii Wesołowskiej czy Chyłki. To, jak Izabela rozkłada programy na czynniki pierwsze - i przy okazji przemyca wiedzę - oglądanie tego to sama przyjemność.

Jeśli rozważasz studiowanie prawa, koniecznie zajrzyj na te dwa kanały. Zagłęb się w tę tematykę jeszcze zanim złożysz papiery na uczelnię – mogą Ci pomóc przekonać się, czy prawo rzeczywiście jest dla Ciebie.

A jeśli już na nie pójdziesz, pamiętaj, żeby nie być jak typowy student prawa z memów ;)

Mem o studentach prawa
Mem o studentach prawa (Memy)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0