Boxdel i restreamy

Boxdel pozywał za restreamy Fame MMA. A zalajkował post… CHWALĄCY SIĘ oglądaniem restreama Prime MMA

Źródło zdjęć: © Instagram, YouTube, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.02.2022 07:26

Pamiętacie wszystkie afery związane z Boxdelem i nielegalnymi transmisjami gal Fame MMA? W przeszłości było o tym głośno. Ostatnio Boxdel (może przypadkiem, może nie...) polubił odpowiedź, w której autor wspominał o tym, że... oglądał Prime MMA na tzw. strumyku.

Zapomnieliście już o wszystkich pozwach, które federacja Fame wysyłała za retransmisję ich gal? Przypomnijmy pierwszy lepszy przykład: w 2019 roku Fame pozwało 12-latka z zespołem Aspergera, domagając się... 2,5 mln złotych odszkodowania.

Ale za co?

W skrócie: jedna osoba kupuje dostęp PPV do gali, włącza przesyłanie obrazu i transmituje ją na żywo na swoim kanale na YouTube, Twitchu czy innych. Jedna osoba płaci, a setki (potencjalnie nawet tysiące) mogą obejrzeć transmisję za darmo. Uspokajamy: nie jest to jedynie polska, cwaniakowata przypadłość - tak się po prostu dzieje właściwie wszędzie.

Boxdel pozywał, a teraz…

Podczas konferencji Fame MMA 13, druid, szeryf i detektyw internetu, Sylwester Wardęga, przywołał jedną sytuację z Twittera. Tak swoją drogą - on wie o wszystkim, prawda? O spoofingu numerów telefonów youtuberów też wspomniał pierwszy. W przeddzień konferencji Fame powstała nagle federacja Prime (ta z Kapelą i Kamerzystą) i tak samo nagle zadebiutowała z pierwszą galą. Według m.in. Gimpera była to umiarkowana porażka - twórca zakłada mniej niż 100 tys. sprzedanych dostępów do PPV.

Mniejsza: gala Prime się odbyła, a Boxdel odrobinę odpalił się na Twitterze. I jak dowiedzieliśmy się od Wardęgi, miał polubić pewien post, w którym ktoś chwalił się oglądaniem na tzw. strumyku galę Prime MMA - czyli na retransmisji, nielegalnie.

Czy Boxdel polubił tego tweeta?

trwa ładowanie posta...

Niestety tak. Od razu po niedzielnych słowach Wardęgi wystarczyło zajrzeć na konto Michała i sprawdzić polubione posty. Kilka sekund researchu i cyk - tak, Boxdel polubił posta.

Tweety i osoby, które polubily post
Tweety i osoby, które polubily post (Twitter)
Tweety i osoby, które polubily post
Tweety i osoby, które polubily post (Twitter)

Czy zrobił to intencjonalnie? Pewnie nie. Reszta wpisu uderzała w Prime, więc może zwyczajnie pominął część związaną z "oglądaniem na strumyku". Fakty są takie, że post był polubiony - ale serduszko magicznie zniknęło w poniedziałek.

Fani Sylwka/antyfani Fame zlecieli się pod postem na Twitterze i zaczęli przypominać o obecności Boxdela:

O, Boxdel zalajkował, to Fame MMA trzeba będzie też puścić na strumyku jak się nie będzie podobać XD;

boxdel SUSSY;

oj boxdel kłamczuszku :D.

Próbowaliśmy się skontaktować z Boxdelem, niestety do tego momentu nie otrzymaliśmy z jego strony żadnej odpowiedzi. Gdy potężny włodarz Fame zdecyduje się skomentować to zamieszanie, naturalnie dodamy jego komentarz.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 35