lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
Kolczyki Primark

Bolesne uszkodzenia ucha po kolczykach. Winny Primark czy TikTokerka?

Źródło zdjęć: © TikTok, madijose_
Anna RusakAnna Rusak,06.08.2022 12:00

Z biżuterią niekiedy naprawdę trzeba uważać. Ta TikTokerka przekonała się, że kolczyki z Primarka mogą nie być najlepszym dodatkiem. Zawinił sklep czy ona sama?

Primark jest jedną z największych sieci sklepów fast fashion na świecie. O tym, dlaczego kupowanie w tym miejscu, nie jest najbardziej ekologicznym wyborem na świecie pisaliśmy, gdy pierwszy sklep marki otwierał się w Polsce.

Podobnie jak SHEIN sieć oferuje sporo tanich produktów, czym oczywiście kusi klientów. TikTokerka kupiła w Primarku tanie kolczyki i szybko przekonała się, że nie była to najlepsza decyzja dla zdrowia.

Kolczyki z Primarka uszkodziły ucho TikTokerki

Madi Jose to TikTokerka z Kornwalii, która niedawno kupiła w Primarku kolczyki. W filmie dziewczyna stwierdza, że biżuteria zostawiła bolesne dziury w jej uszach, a kawałek narządu miał "wyjść razem z kolczykiem". Apeluje do widzów, żeby "nie kupowali kolczyków w sklepie Primark".

Część komentujących post Madi twierdziła, że ich uszły wyglądały podobnie po noszeniu tanich kolczyków. Inni apelowali, by dziewczyna i pozostali użytkownicy TikToka, zawsze nosili złotą, srebrną lub posrebrzaną/pozłacaną biżuterię.

"Tak jak mówią inni - kupuj tylko kolczyki pozłacane lub posrebrzane. Jeśli nie ma takiej informacji na opakowaniu, odłóż produkt z powrotem na półkę" - napisał jeden z komentujących.

trwa ładowanie posta...

Rzecznik Primark odpowiada TikTokerce

Do sprawy odniósł się już rzecznik sieci Primark. Jak podaje "DailyMail", w oświadczeniu napisano: "Każdy asortyment produktów Primark jest testowany niezależnie, aby zapewnić spełnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa i jakości. Poprosiliśmy klientkę o bezpośredni kontakt, abyśmy mogli dokładniej zbadać sprawę".

Warto zaznaczyć, że wina rzeczywiście nie musi leżeć po stronie marki. Owszem, nie powinno się kupować produktów, które mogą mieć kontakt z naszym ciałem, od niewyspecjalizowanych sprzedawców. Pisaliśmy o tym przy okazji tekstu o Aliexpress.

Ale TikTokerka mogła mieć po prostu alergię na któryś z materiałów użytych do produkcji kolczyków. Gdy pójdziecie do salonu z biżuterią, dowiecie się, że niektóre kolczyki są wykonane z niklu, czyli jednego z najbardziej uczulających metali.

Gdy kupujemy biżuterię w fast fashion musimy pamiętać o tym, że cena wpływa na jakoś materiałów, z których została wykonana. Jeśli nie znajdziecie na produkcie informacji o tym, że jest pozłacany/posrebrzany, lepiej naprawdę nie decydujcie się na jego zakup.

Metal, z którego została wykonana taka biżuteria, może i być testowany przez daną markę, ale jednocześnie może wam poważnie zaszkodzić, chociażby właśnie przez reakcję alergiczną. W wypadku produktów, które mają kontakt z naszymi narządami, naprawdę nie warto ryzykować.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Dailymail

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"