popkultura
Twórca serialu "Rick i Morty" uniewinniony. Wróci do produkcji?
Blow Burgers kończy działaność

Blow Burgers 2.0 otworzy się na kilka dni. Potem KONIEC bugerów Blowka

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.12.2022 16:00

Blow Burgers spotkał przykry… koniec? Blowek ogłosił, że zamyka swoją sieć wirtualnych burgerowni. Dlaczego? Na otarcie łez do 18 grudnia Blow Burgers będzie dostępny w 39 miastach Polski. Na liście jest nawet Zgierz.

Podczas pandemii COVID-19 w Polsce (i nie tylko) błyskawicznie rozrósł się rynek tzw. wirtualnych restauracji. Chodzi o działalność gastronomiczną, która nie posiada miejsca, do którego klient mógłby wejść, zjeść posiłek i spędzić czas.

Wirtualne restauracje. O co chodzi?

Wirtualne restauracje są dostępne (w 99 proc. przypadków) jedynie w aplikacjach dostawowych typu Glovo czy Uber Eats. A kto przyrządza jedzenie? Restauracje, które mają wolne moce przerobowe. Co do zasady, jeżeli np. Restauracja u Mietka, która zajmowała się przyrządzaniem włoskich potraw, jest wolna w ciągu dnia, to dlaczego kucharze nie mogliby zająć się robieniem burgerów, skoro klient takich właśnie szuka?

W Stanach Zjednoczonych najpopularniejszym brandem stało się MrBeast Burgers, popularnego twórcy YouTuba MrBeasta. A w Polsce? Mamy Blow Burgers od influencera, youtubera i gwiazdy internetu Karola Gązwy, w sieci znanego jako Blowek. Niestety biznes 25-letniego Polaka chyba nie pyknął...

Blow Burgers zamyka się po roku działalności

trwa ładowanie posta...

Blow Burgers było ciekawą propozycją na polskim rynku. Blowek sprzedawał czarne burgery, które stają się coraz to bardziej dostępne i popularne w całej Polsce. Oferował w miarę niezłe ceny, dość różnorodne menu. I oceny klientów wcale nie były tragiczne. Według Kuby, który przetestował nowość Blowka, było średnio, ale też nie było się do czego specjalnie przyczepić. Co się więc stało?

Po niecałym roku działalności Blowek oficjalnie ogłosił, że to koniec Blow Burgers. Co nie wyszło? Oficjalne powody są takie, że niektóre restauracje miały się nie przykładać do jakości jedzenia, przez co było dużo skarg.

- Blow Burgers było tworzone w wielu miastach. Różne restauracje różnie miały chyba różne podejście do Blow Burgers, bo niektóre swoją Blow pracę (sic) wykonywały dobrze, a niektóre robiły to na odwal. Dostawałem od moich widzów masę sygnałów. Dużo było pozytywnych, ale dużo było też negatywnych - opowiada Blowek na YouTubie.

Twórca mówił, że "gotowało się w nim", gdy dostawał negatywne głosy od fanów. Przeprosił za błędy restauracji.

Zamykam BLOWBURGERS

Blow Burgers 2.0 otworzyło się… na kilka dni

Aby uczcić zakończenie Blow Burgers, Blowek zrobił coś naprawdę interesującego: rozpoczął sprzedaż swoich burgerów w 39 miastach w Polsce. Tak, nowa odsłona stała się najbardziej dostępną. Do wyboru jest nawet Zgierz:

Blow Burgers i miasta, w których dostępne jest Blow Burgers 2.0
Blow Burgers i miasta, w których dostępne jest Blow Burgers 2.0 (Blow Burgers)

Burgery można kupić także z odbiorem osobistym! Największa różnica, względem burgerów ze stycznia, to ta, że nie mamy czarnej bułki. Jest tylko standardowa… . A wybór kanapek? Są cztery:

  • Cheeseblower;
  • Blowdaily;
  • Blow Chicken & Cheese;
  • Blow Chicken & Colesław.

Brzmi sensownie. Udało wam się spróbować Blow Burgers przed tym, jak zniknie z rynku? A może jeszcze odkładacie tę przyjemność do ostatniego dnia? Akcja trwa do 18 grudnia.

trwa ładowanie posta...

Ale po co otwierać więcej, gdy Blow Burgers się kończy na 2.0?

- Jako, że jest to koniec, to stwierdziłem, że fajnie byłoby dać możliwość zjedzenia Blow Burger w większej liczbie miast - przekazał właściciel Blow Burgera.

Karol zapewniał, że to nowa jakość - i teraz jest wszystko dobrze.A co z przyszłością? Czas pokaże. Niewykluczone, że brand wróci.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
Komentarze (0)
arrow
Bingo Czarnka. Memiczne cytaty szefa MEiN w jednym miejscu