Bitwa tiktokerów

"Bitwa tiktokerów" na Tele 5. To będzie nasze nowe guilty pleasure?

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram, Tele 5
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.07.2022 16:00

Stacja Tele 5 wprowadzi do ramówki nowy autorski program. "Bitwa tiktokerów" ma przybliżyć widzom świat influencerów. W programie weźmie udział m.in. Lasuczita, jedna z najbardziej kontrowersyjnych twórców w Internecie.

6 sierpnia o godz. 13.00 stacja Tele 5 wyemituje pierwszy odcinek programu "Bitwa tiktokerów". W ramach programu małżeństwo tiktokerów Agbe i Bryszard zaproszą widzów do "kolorowego, pełnego śmiechu, znakomitej rozrywki świata influencerów". W każdym odcinku znajdą się wybrane filmiki z serwisu TikTok oraz rozmowy z tiktokerami, którzy mają wielomilionowe zasięgi.

Jak podaje media2.pl, w nowym programie  będziemy przenosić się wraz z tiktokerami do wirtualnej rzeczywistości, w której twórcy zmierzą się z "ciekawymi zadaniami.

"Nie zabraknie też czarów, dobrej muzyki, dram i małżeńskich sprzeczek Agbe i Bryszarda, które na TikToku zyskały już miano legendarnych" - czytamy w zapowiedzi produkcji. Każdy odcinek potrwa ok. 25 minut. Reżyserką jest Ewa Wąsikowska-Tomczyńska, szefowa redakcji Tele 5.

trwa ładowanie posta...

"Bitwa tiktokerów". Kto wystąpi w programie?

Dużo czasu spędzam na TikToku, ale nie miałem pojęcia, kim są Agbe i Bryszard. Z ciekawości wszedłem na ich konta i nie ukrywam, że to, co obejrzałem, chcę jak najszybciej "odzobaczyć". Opiszę krótko fabułę kilku klipów tego małżeństwa, żebyście mieli pojęcie, o co chodzi w ich twórczości.

 • Agbe kręci się w kółko, a Bryszard biega wokół niej z generatorem mgły. W tle słychać "Dawaj, dawaj, spi*rdalaj";
 • Agbe leży w stroju kąpielowym na leżaku i pyta Bryszarda, czy chce zamoczyć. Mężczyzna odpowiada twierdząco, a wtedy Agbe wrzuca go do basenu;
 • Bryszard leży z zamkniętymi oczami na łóżku, obok siedzi Agbe. "Kiedy obiecałeś jej upojną noc, ale zachlałeś pałę" - brzmi tytuł filmu;
 • Bryszard prosi Agbę, żeby zrobiła mu loda. Para idzie do cukierni, Agbe robi mężowi loda kręconego z maszyny;
 • Bryszard prosi Agbę, żeby zbiła mu konia. Para idzie grać w szachy, Agbe zbija figurę konia na planszy.
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W "Bitwie tiktokerów" wystąpi również Lasuczita. To młoda influencerka, która zasłynęła relacjonowaniem wydarzeń na Team X Camp. Dziewczyna buduje swoją rozpoznawalność w sieci na kontrowersji. Lasuczita chciała udawać ciążę dla wyświetleń, a w lipcu zaczęła sprzedawać swoje pikantne zdjęcia w sieci. "Jeśli chcesz kupić majtki, skarpetki, stanik używany to zapraszam priv!" - mogliśmy przeczytać na jej już usuniętym profilu w serwisie WatchMeMore.pl. Więcej o Lasuczicie przeczytacie w tekście mojego redakcyjnego kolegi.

Dla kogo to jest skierowane?

W mojej opinii z "Bitwy tiktokerów" wyjdzie program skierowany dla starszych milleniasów, a nawet boomerów, którzy nie orientują się w świecie nowych social mediów, takich jak TikTok. Śmiem wątpić, że ktoś z młodego pokolenia zasiądzie przed telewizorem (pod warunkiem, że go posiada), aby obejrzeć, jak Agbe i Bryszard żartują o zbijaniu konia i robieniu loda.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 1
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 0
Nick,zgłoś
Przecież to jest patomałżeństwo. Gość ma wadę wymowy a ona zero ruchu.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ewa W-T,zgłoś
Szanowny Panie, bawi mnie bardzo ocenianie programu zanim się go zobaczy, ale ok - wyobrażenia może mieć każdy, jak również „jakieś” nastawienie. Jak ktoś chce widzieć zło, to je z pewnością zobaczy ;) W Pana przypadku jestem o to spokojna ;) Pisze Pan, że… jak to Pan określił… „starsi millenialsi i boomerzy nie znają się na social mediach, min. TikToku. Ciekawa teza po tym, gdy przyznaje się Pan, że nie słyszał nigdy o Agbe i Bryszardzie, którzy wspólnie mają 4 miliony followersów. TikTok nie jest wyłącznie aplikacją dla dzieciaków, a każdy w nim odnajduje to, co mu najbardziej odpowiada. Każdy ma swoich idoli. Chyba rzeczą oczywistą jest to, że małżeńskie sprzeczki to nie temat do rozmyśleń czy rozrywki dla nastolatków. Skąd pomysł, że głównymi odbiorcami tego programu mieliby być bardzo młodzi ludzie, którzy nie odrywają wzroku od swoich smartfonów? My odpowiadamy na oczekiwania naszego targetu, a dla niego to telewizja a nie social media są głównym źródłem rozrywki. Mamy nadzieję, że twórczość naszych bohaterów, przedstawiona w telewizyjny sposób oraz to, co będzie się działo w studiu, będzie dla naszych Widzów interesujące. Znamy ich od 20 lat :) Dodam jeszcze, że Pan również za jakiś czas będzie po 30., po 40 i po 50. - to taki moment w życiu, kiedy ten połknięty kijek mięknie i ma się dużo więcej luzu i dystansu ;) Dzieciaki też będą na Pana pokolenie wymyślać pogardliwe określenia i się wymądrzać na temat tego, na czym się pan „nie zna”, a Pan będzie się z tego śmiał i miał to w nosie. Pozdrawiam Ewa Wąsikowska-Tomczyńska
Odpowiedz
3Zgadzam się6Nie zgadzam się