Influencerzy wchodzą na Morskie Oko

Influencerzy wchodzą na lód na Morskim Oku. Kacper Błoński: "pokażę dzieciom"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.12.2022 12:30

Influencer Kacper Błoński, w sieci znany jako Crusher, podzielił się na Instagramie wspomnieniami z wyjazdu do Zakopanego. Na materiałach widać, że grupa influencerów wchodzi na taflę Morskiego Oka. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe każdej zimy apeluje, aby tego nie robić.

Zakopane przyciąga tłumy turystów niezależnie od pory roku. Przyjezdni kochają "zimową stolicę Polski" za niepowtarzalna atmosferę, wiele atrakcji i bliskość do malowniczych górskich szlaków. W grudniu do Zakopanego wyjechała grupa influencerów: Kacper Błoński, Karol Gązwa "Blowek", Szymon KołosPiotr Szczurek "Miejski Drwal". Relację z podróży opublikowali w mediach społecznościowych.

Cała czwórka udostępniła na Instagramie zdjęcia i filmy, na których widać, że wchodzą na zamarzniętą taflę Morskiego Oka, jednego z najpopularniejszych jezior tatrzańskich. Z materiałów można wywnioskować, że oddalili się kilka, a nawet kilkanaście metrów od brzegu. Wszystko po to, aby wyglądać efektownie podczas sesji zdjęciowej.

Kacper Błoński na Morskim Oku
Kacper Błoński na Morskim Oku (Kacper Błoński , Instagram)

Kacper Błoński wchodzi na zamarznięte Morskie Oko

Błoński wrzucił film na TikToka zatytułowany "Nie mogę się doczekać, aż pokażę dzieciom, co robiłem w latach 20." Influencer kilkukrotnie ślizga się po skutej lodem tafli Morskiego Oka z uśmiechem na twarzy.

Kacper Błoński na Morskim Oku
Kacper Błoński na Morskim Oku (TikTok)
Kacper Błoński na Morskim Oku
Kacper Błoński na Morskim Oku (TikTok)
Kacper Błoński na Morskim Oku
Kacper Błoński na Morskim Oku (TikTok)

Wchodzenie na jeziora w Tatrach to przejaw głupoty

Służby Tatrzańskie Parku Narodowego każdej zimy apelują do turystów, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora. Wchodzenie na Morskie Oko na początku grudnia, gdy lód dopiero zamarza, jest igraniem z losem. To wręcz proszenie się o tragedię.

- Tatrzańskie stawy zaczynają zamarzać i jak co roku apelujemy do turystów o niewchodzenie na taflę, bo nigdy nie wiadomo, jak ten lód jest gruby. Teraz jest najgorszy okres, bo wody dopiero zaczynają zamarzać. Bywają też dni cieplejsze, kiedy lód topnieje. Trzeba bardzo uważać - powiedział cytowany przez tvn24.pl Grzegorz Bryniarski, leśniczy TPN obwodu ochronnego Morskie Oko.

W komunikacie turystycznym TPN z 12 grudnia czytamy: "W Tatrach panują wyjątkowo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. (...) Tatrzańskie stawy w większości zamarzły. Warstwa lodu jest bardzo cienka - apelujemy, aby na nią nie wchodzić"

Zachowanie grupy influencerów zasługuje na szczególne potępienie, bo "popisami na lodzie" pochwalili się w mediach społecznościowych. Treści dotarły do setek tysięcy młodych osób. Teraz czekajmy, aż w Tatry pojadą naśladowcy Błońskiego i spółki, którzy pomyślą: "Skoro gwiazdy internetu mogą, to i ja spróbuję wejść na jezioro".

Błoński zdaje sobie sprawę, że źle postąpił. Mimo to nie usunął z profilu materiałów z zabaw na zamarzniętym Morskim Oku. "Chodziliśmy jak najbliżej brzegu, tam gdzie warstwa lodu jest najgrubsza. Mimo to nie namawiam nikogo do stawania na lodzie" - napisał influencer na Instagramie.

Kacper Błoński na Morskim Oku
Kacper Błoński na Morskim Oku (Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 12
🦢🌹❤️,zgłoś
Nie No z downem, ludzie maja jakies swoje wymysły🫡🫡🫡
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się