film
20. edycja Millennium Docs Against Gravity. Co oglądać?
Teoria o "Gdzie jest Nemo?"

Kochacie "Gdzie jest Nemo"? Nie czytajcie TEJ teorii, bo pęknie Wam serce 💔

Źródło zdjęć: © Disney / Disney
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.06.2021 16:54

Niniejszy artykuł sprawi, że przejdziecie przemianę z uśmiechniętego dziecka w zniszczonego życiem dorosłego. Teorię dotyczącą "Gdzie jest Nemo?" czytacie na własną odpowiedzialność – żeby potem nie było, że nie ostrzegałem.

"Gdzie jest Nemo?" to jeden z najpiękniejszych filmów animowanych, które powstały dzięki studiu Pixar. Mimo że produkcja ukazała się niemal dwie dekady temu, tytuł nadal zachwyca wysokiej jakości animacjąpopisem nieograniczonej wyobraźni twórców. "Gdzie jest Nemo?" świetnie balansuje między gatunkami – od komizmu, przez grozę, po film typu "ucieczka z więzienia".

Chyba nie ma osoby, który nie oglądałaby kultowej animacji Pixara. Dlatego tylko dla formalności przypomnę, że w "Gdzie jest Nemo?" oglądamy losy rybki – błazenka o imieniu Marlin – przemierzającej ocean w poszukiwaniu swojego synka Nemo, który został wyłowiony przez rybaków z rafy koralowej. Towarzyszką przygód Marlina jest cierpiąca na zanik pamięci krótkotrwałej rybka o imieniu Dory.

Mroczna teoria o "Gdzie jest Nemo?"

Interpretacja kultowej animacji, którą zaraz przedstawię, krąży już od kilku lat w internecie, jednak ostatnio ponownie wzbudziła zainteresowanie na kilku zagranicznych portalach. Teoria ta zakłada, że Nemo nigdy nie istniał. Jest on wyobrażeniem, złudzeniem, imaginacją, która żyje w umyśle Marlina po to, aby błazenek mógł łatwiej poradzić sobie ze stratą żony i dzieci.

Czy teoria dotycząca "Gdzie jest Nemo?" ma sens?

W słynnym filmie Pixara pojawia się kilka przesłanek, które przemawiają za tym, że Nemo nie istnieje. Słowo "Nemo" w języku łacińskim oznacza "nikt". Film powinien się więc nazywać "Szukając nikogo" (tytuł angielski brzmi "Finding Nemo"), ponieważ rybka, którą poszukuje Marlin, nie istnieje.

W związku z powyższym wprowadzenie postaci Dory jest bardzo sensowne, ponieważ bohaterka – cierpiąca na zanik pamięci krótkotrwałej – nie pamięta, iż Nemo nie istnieje. Towarzyszy Marlinowi w wyprawie pełnej niebezpieczeństw, a sama podróż miałaby być elementem procesu radzenia sobie ze stratą.

Teoria o tym, że Nemo nie istnieje pojawiła się niedawno w podcaście "Just the Nobodys". Fragment rozmowy na ten temat ukazał się na TikToku, gdzie wygenerował ponad 19 milionów odtworzeń! Zobaczcie klip poniżej:

trwa ładowanie posta...

Gdzie jest Nemo - Finding Nemo (2003) - Trailer Zwiastun PL HD

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 489
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 23
„JC”,zgłoś
Jak w takim razie widzieli go koledzy?
Odpowiedz
2like0dislike
Majster2002,zgłoś
Ta teoria jest głupia! A dlaczego tak uważam zapytacie? Bo to bajka dla dzieci
Odpowiedz
2like1dislike
Komentarze (2)
arrow
Przyszłość "Spider-Man" pod znakiem zapytania. Hollanda zastąpi kobieta?