Barbara Nowak, kurator oświaty... dorzuciła sporo do pieca xD

Barbara Nowak, kurator oświaty bawi się w Hankę Mostowiak i buduje fort z pustych kartonów

Źródło zdjęć: © Twitter, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.02.2022 11:16

Barbara Nowak, kurator oświaty zdecydowała się na bardzo zdecydowany ruch przeciwko… wszystkiemu, co niepowiązane z prawą stroną? Bo przekręcenie historii i stworzenie fałszywego obrazu tysięcy skarg to tylko wierzchołek góry lodowej od Nowak.

Barbara Nowak i jej cytaty pojawiały się już wielokrotnie na Vibezie. Czego chcieć od osoby, która gloryfikuje młodą śmierć powstańców czy nie jest największą fanką osób nieheteronormatywnych. Ot, oto jedna z najważniejszych (i najgłośniejszych) osób w południowej części Polski. A dzisiaj o kartonach i córce AK.

Lex Czarnek a Barbara Nowak

Posłowie i posłanki KO mieli sprawdzić, czy słowa Barbary Nowak o tym, iż od 2019 do 2021 r. do małopolskiego kuratorium wpłynęło 31 tys. e-maili z protestami przeciwko dodatkowym zajęciom itp. Wiecie, bo Lex Czarnek ma zwiększyć kompetencje kuratorów i to od nich w rzeczywistości będzie zależało, czy dana organizacja będzie się mogła pojawić w szkole. Te skargi mają być kolejną podstawą do tego, że rodzice chcą wprowadzenia Lex Czarnek.

W poniedziałek doszło do kontroli poselskiej, gdzie kurator małopolskiej oświaty przygotowała stertę pudeł:

trwa ładowanie posta...

Według posłów część pudeł była pusta. Inne zawierały maile, ale niezwiązane ze sprawą, typu skargi pisane do wszystkich kuratorów czy maile chwalące Nowak. Prawdziwych maili z realnymi skargami napisanymi bezpośrednio do Barbary Nowak, odnośnie rzeczy związanymi z małopolskimi szkołami, było… coś koło sześciu.

trwa ładowanie posta...

W wywiadzie z Interią Katarzyna Lubnauer (jej tweet widnieje trochę wyżej) wypowiedziała się o całej sprawie:

Okazało się, że większość z nich to są np. maile wsparcia dla pani kurator albo maile o tym, że jakieś organizacje czy jacyś ludzie protestują ogólnie przeciwko różnym zajęciom na terenie całej Polski [...] To nie miało charakteru protestu przeciwko określonym zajęciom w szkołach.

Każdy z nas dostał pudełko, gdzie był np. gruby plik wydruków zawierających dokładnie te same maile tylko z różnych adresów. To ogromne marnowanie tonera i papieru.

Czyli: Barbara Nowak podrukowała trochę maili w imię możliwości pochwalenia się dużymi liczbami - i przy okazji zmarnowała masę papieru i czasu posłów.

Co odpowiedziała Barbara Nowak?

A jak myślcie, jak mogła odpowiedzieć? Cytując PAP:

Atak środowisk neomarksistowskich na polskie szkoły jest przekazem niszczącym fundamenty cywilizacji chrześcijańskie - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak na konferencji prasowej w poniedziałek w Krakowie. Podkreśliła, że atak ten jest "ogromny" i płynie z różnych źródeł, a "jednym z nich są samorządy, które przekraczają prawa, wchodzą z programami rzekomo zdrowotnymi" do szkół.

To nie wszystko, bo pamiętajcie, że Barbara Nowak ma Twittera - i tam też się dzieją przemiłe rzeczy. Kurator oświaty zaczęła wręcz wyzywać posłów KO od "spadkobierców komuny w linii ideologicznej".

Ponadto sama się wywyższyła, ponieważ "jest córką żołnierza AK" - i to jest cudowny zgrzyt, ponieważ… jaki związek z jej zachowaniem ma jej pochodzenie? Przecież odeszliśmy do systemów, gdzie drzewo genealogiczne definiowało przyszłość danej osoby. Ale - przeczytajcie cały tweet:

POLSKA 33 lata po obaleniu PRL. Małopolską Kurator Oświaty (córkę żołnierza AK), przychodzą rozliczać ze współpracy z rodzicami uczniów, spadkobiercy komuny w linii ideologicznej Daria Gosek-Popiołek, A. Dziemianowicz-Bąk i rodzinnej Maciej Gdula, syn wicemin. Kiszczaka, członka KC PZPR Koszmar historyka.

trwa ładowanie posta...

Ja tutaj tylko zacytuję komentarze:

Jak na kuratora oświaty ma Pani wyjątkową niechęć do poprawnej interpunkcji;

Pani Barbaro. Pani jest gorsza od bolszewików, a powoływania się na dziadka niczego nie zmienia... bo on może był porządnym człowiekiem, pani jest zakałą;

twoim ojcem może być nawet Karol Wojtyła - oceniana jesteś przez pryzmat swoich działań, nie czynów swoich przodków :P;

Na tym demokracja ponoć polega…że nie jest Pani udzielnym władcą na swoim stanowisku, tylko urzędnikiem państwowym, który ma się rozliczać ze swojej działalności.
I jakie znaczenie ma tutaj Pani szanowny tatuś, bo tego zrozumieć nie mogę;

Co ma piernik do wiatraka? Rozliczają Panią z merytorycznej pracy! I mają rację;

Pogrąża się pani w odmętach głupoty i absurdu. No ale nikt nie zabrania.

¯\_(ツ)_/¯

Zaznaczmy, jest to osoba odpowiedzialna za szkoły w Małopolsce. I, dzięki Lex Czarnek, Nowak będzie jeszcze silniejsza.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Niezalezna,zgłoś
Nie rozumiem tego co się teraz dzieje nas uczono że Rosja nam pomagała w drugiej wojnie światowej okazało się że byliśmy okłamywali teraz covid jesteśmy okłamywani o co to chodzi całe życie okłamywani jak ktoś się odezwie zniszczyć go bo robi źle nagrodzie ogarnij się
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się