Skandaliczne plakaty antyaborcyjne w kieleckim liceum

ANTYABORCYJNE plakaty w szkole. TO jest dozwolone?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.09.2021 12:54

Dlaczego takie plakaty mogą wisieć w szkołach, a jakiekolwiek zalążki sensownego WDŻ-u kończą się straszeniem przez Czarnka?

Pamiętacie, jak minister Czarnek ZAKAZAŁ interesowania się orientacją seksualną w szkole? To było śmieszne. A zamianę "ideologii LGBT" na "cnoty niewieście"? XD Masakra. Mam w takim razie pytanie: dlaczego teraz w szkołach mogą pojawiać się plakaty antyaborcyjne? Przecież szkoła miała być wolna od takich… A nie, przepraszam - miała być wolna od LGBT. Prokościelne plakaty mogą pozostać, prawda?

"Wyborcza" donosi: antyaborcyjne plakaty W SZKOŁACH

Wyborcza w piątek opublikowała bulwersujący artykuł. Jeden z czytelników portalu, uczący się w kieleckim liceum, przesłał szokujące zdjęcia ze szkoły. Na wystawie zawieszonej na półpiętrze znalazły się plakaty antyaborcyjne, które przedstawiają cykl rozwoju płodu.

Wystawa pt. "Jestem Człowiekiem od poczęcia" to seria 14 plakatów, które w teorii mają pokazać młodemu człowiekowi z liceum… No właśnie, co? Zastraszyć go? Propagować cokolwiek? Przecież minister Czarnek tyle mówił o tym, że w szkole nie ma miejsca na żadną propagandę!

Co dokładnie pokazuje wystawa? Opisuje cykl rozwoju płodu z podziałem na dni i miesiące. Licealiści dowiadują się z nich, że "po 1 dniu od poczęcia tworzy się jedna komórka", potem "21 dni od poczęcia zaczyna bić serce" itd.

Plaktaty antyaborcyjne
Plaktaty antyaborcyjne (Fundacja Małych Stópek , Materiały prasowe)
Plaktaty antyaborcyjne
Plaktaty antyaborcyjne (Fundacja Małych Stópek , Materiały prasowe)
Plaktaty antyaborcyjne
Plaktaty antyaborcyjne (Fundacja Małych Stópek , Materiały prasowe)
Plaktaty antyaborcyjne
Plaktaty antyaborcyjne (Fundacja Małych Stópek , Materiały prasowe)

Jak ktokolwiek na to pozwolił?

Jeżeli w szkole pojawiłaby się wystawa LGBTQ+, z której młodzi mogliby poznać m.in. że osoby LGBT to ludzie (wbrew słowom prezydenta), to od razu ministrowie atakowaliby tę szkołę. A tak? Wystawa antyaborcyjna, która jest finansowana przez Fundację Małych Stópek, jest kompletnie okej i pojawiła się w szkole bez żadnych protestów.

Wiceprezydent Kielc obiecał "Wyborczej" interwencję w tej sprawie - jeżeli oczywiście ta wystawa naprawdę powoduje w uczniach negatywne emocje i jest "kontrowersyjna". Śmiech na sali, że coś takiego przeszło.

Indokrynacja młodych ludzi jest zła… prawda? Cytując słowa ministra edukacji i nauki:

Jesteśmy po to, żeby chronić szkołę przed indoktrynacją i ideologizacją

Rozumiem jednak, że plakaty antyaborcyjne są okej? Nie zainterweniował żaden kurator, dyrektor pewnie też nie widzi w tym nic złego. Wierzę w wiceprezydenta Kielc, że jego interwencja w liceum okaże się sukcesem.

Źródło: Wyborcza

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Zxdc,zgłoś
Fajna humorystyczna i edukacyjna wystawa. Nie rozumiem komu to przeszkadza.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Hfufyfyd,zgłoś
Nie rozumiem o co tyle szumu, przecież w przypadku tej konkretnej wystawy nie ma epatowania skrwawionymi zwłokami płodów tylko jest sympatyczny ciąg humorystycznych plakatów - za najbardziej serdeczny uważam ten z komórką. Mnie też razi nadmierna religijność oraz fanatyzm ale nie popadajmy w drugą skrajność czyli przesadne liberalizowanie
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Bez zmian,zgłoś
Ta wystawa przedstawia fakty naukowe prezentowane już w 4 klasie szkoły podstawowej. Przeszkadzać to może jedynie ludziom walczącym o legalizacje zabijania ludzi ze względu na cechy zewnętrzne dla wygody, na życzenie,a najlepiej jeszcze na koszt państwa. Artykuł zawiera masę hipokryzji, fałszywych porównań i sofizmatów rozszerzenia(chochołów). Widziałem kilka waszych poprzednich artykułów i właśnie tego się tu spodziewałem. Teraz mało jest dziennikarzy są tylko funkcjonariusze ideologiczni.
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się