ludzie
"Twoje 5 Minut 2!" wystartowało. Kontrowersje wokół uczestników
Alexander Wang

Alexander Wang seksualnym drapieżcą? Słynny projektant mody oskarżony o gwałt

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.12.2020 14:31

Kilka dni po swoich 37. urodzinach Alexander Wang musi się zmierzyć z poważnymi oskarżeniami. Internet zalała fala historii osób, które w przeszłości miały być wykorzystane przez amerykańskiego projektanta mody na tle seksualnym.

Wszystko zaczęło się od materiału wideo, jaki pojawił się na TikToku na profilu Owena Mooney'a (@owenamooney). Mężczyzna dostał od fanki zadanie, aby opowiedzieć o najdziwniejszej sytuacji, w jakiej znalazł się z udziałem znanego celebryty.

Chyba mało kto spodziewał się, że Mooney podzieli się szokują historią, kiedy był napastowany seksualnie. Owen miał być molestowany przez "naprawdę znanego" projektanta mody podczas imprezy w nowojorskim klubie w 2017 roku. Mężczyzna był wówczas ze znajomymi na koncercie raperki Cupcakke.

trwa ładowanie posta...

Chociaż Mooney początkowo nie zdradził nazwiska domniemanego sprawcy, po spekulacjach fanów nagrał kolejny klip, w którym potwierdził, że chodzi o słynnego projektanta mody, Alexandra Wanga.

trwa ładowanie posta...

Oddzieliłem się od swoich przyjaciół, nikt nie mógł się ruszyć, ponieważ klub był napakowany ludźmi. Osoba obok mnie wykorzystała sytuację, że nie mogliśmy się ruszyć [...] zaczęła mnie głaskać po nodze i dotykać w okolice krocza. Zamarłem w szoku, a kiedy odwróciłem się, aby zobaczyć, kto to był, sparaliżował mnie widok Alexandra Wanga.

- Owen Mooney

Historia Owena bardzo szybko rozniosła się po wielu innych platformach społecznościowych. Pisały o niej profile Diet PradaShit Model Management (SMM).

trwa ładowanie posta...

Alexander Wang – co kryje przeszłość słynnego projektanta mody?

Historia Owena Mooney'a sprawiła, że wiele innych osób zgłosiło się do SMM i przesłało własne opowieści, jak Alexander Wang wykorzystał je na tle seksualnym.

trwa ładowanie posta...

Ofiarami projektanta miało paść wiele kobiet, mężczyzn i transpłciowych modeli. W screenach, jakie krążą w internecie, Wang jest oskarżany o upijanie swoich ofiar, podawanie im narkotyków, rozbieranie modeli wbrew ich woli czy nawet gwałt. Portal Diet Prada odkrył, że wiele historii o skandalicznym zachowaniu projektanta znajduje się na Twitterze – niektóre pochodzą sprzed kilku lat.

Alexander Wang nie wydał jeszcze w tej sprawie żadnego oświadczenia.

Kim jest Alexander Wang?

Antybohater dzisiejszej historii to urodzony w 1983 roku amerykański projektant mody. Od 2005 roku tworzy kolekcje ubrań pod własną marką sygnowaną jego imieniem i nazwiskiem. Przez trzy lata był dyrektorem kreatywnym w Balenciaga. Wang w swoich projektach inspiruje się streetwearem, a jego ulubionym kolorem jest czarny.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
"Twoje 5 Minut 2", odcinek 2. Kto odpadł? Co się wydarzyło w odcinku?