ludzie
Marka Burberry wycofuje z reklamy osobę po mastektomii
Alec Baldwin

Alec Baldwin w zmowie z iluminatami? Absurdalne teorie spiskowe po tragedii na planie

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.10.2021 13:03

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się na planie filmowym "Rust", gdzie podczas kręcenia jednej ze scen Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę Halynę Hutchins. Niestety, wyznawcy teorii spiskowych nie potrafią uszanować powagi sytuacji.

Do tragedii doszło w czwartek, 21 października, na planie filmowym w Nowym Meksyku. Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił Halynę Hutchins w klatkę piersiową z rekwizytu broni, w której znajdowały się prawdziwe naboje. Aktor nie wiedział, że trzyma naładowany pistolet, ponieważ ekipa filmowa zapewniała, że używa "cold gun", co oznacza, że broń nie zawiera ostrej amunicji.

Aktor napisał na Twitterze: "Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wypadkiem, który odebrał życie Halynie Hutchins, żonie, matce i naszej koleżance". Trwa śledztwo, dzięki któremu mamy poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego rekwizyt broni był naładowany ostrą amunicją.

Ponieważ sprawa dotyczy znanego nazwiska z Hollywood, do akcji wkroczyli wyznawcy teorii spiskowych. Internet jest już zalany morzem pełnym najdziwniejszych teorii - od idiotycznych sugestii jakoby Alec Baldwin po prostu planował kogoś zabić, aż po absurdalne twierdzenia, że aktor jest powiązany z iluminatami.

Stare tweety Aleca Baldwina

Niektórzy internauci wierzą, że Alec Baldwin celowo zastrzelił Halynę Hutchins, a jako dowód podają stare tweety z konta należącego do aktora. We wpisach z 2017 i 2019 roku, które są całkowicie wyrwane z kontekstu, ktoś, kto popisuje się jako Alec Baldwin, zastanawia się, co by było, gdyby przypadkowo zastrzelił człowieka. Internauci udostępniają sobie screeny z podkreślonym słowem "strzelać".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Alec Baldwin strzelał prawdziwą bornią

W części internetu, w której żyją wyznawcy teorii spiskowych, pojawiła się teza, że Alec Baldwin wcale nie używał na planie "Rust" rekwizytu broni, tak jak to relacjonują "mainstreamowe media". Aktor miałby posługiwać się prawdziwą bronią palną. Ale co na planie filmowym robiła prawdziwa broń? Wyznawcy teorii spiskowych wierzą, że to nie jest przypadek.

trwa ładowanie posta...

Ponadto Alec Baldwin miałby być ostrzegany przez ekipę filmową, że pistolet na planie to nie jest rekwizyt i ma magazynek wypełniony ostrymi nabojami.

trwa ładowanie posta...

Alec Baldwin a Jeffrey Epstein

O winie Baldwina i udziale w "spisku" miałyby świadczyć jego rzekome powiązania ze słynnym miliarderem-pedofilem. Na społeczności Reddita krąży teoria spiskowa, jakoby nazwisko Aleca Baldwina znajdowało się w tzw. Czarnej Księdze Jeffrey'a Espsteina - bogacza, który na prywatną wyspę sprowadzał nieletnie dziewczyny i wykorzystywał je seksualnie. W bliskich relacjach z Epsteinem byli politycy i śmietanka Hollywood, a ich nazwiska miliarder zapisywał w notatniku (Czarnej Księdze).

Alec Baldwin
Alec Baldwin (Reddit)

W wątku dotyczącym Aleca Baldwina pojawia się termin "adrenochrom", który w uniwersum wyznawców teorii spiskowych odgrywa znaczącą rolę. Miałby to być cudowny narkotyk na długowieczność, który wytwarzany jest na bazie hormonu pozyskiwanego z szyszynki dzieci. Substancja jest bardzo pożądana przez członków deep state, czyli demonicznych elit władających zakulisowo światem.

Alec Baldwin
Alec Baldwin (Reddit)

Niektórzy użytkownicy Reddita piszą wprost, że Alec Baldwin był pedofilem. Jako dowód na poparcie swojego stanowiska podają fragment stand-upu, na którym aktor mierzy się z pytaniem - "Czy bardziej tęsknisz za samolotem, czy wyspą?"

Adam Carolla at Alec Baldwin big ROAST!

Alec Baldwin a Clintonowie

Wejdźmy na głębszy poziom wtajemniczenia. Jak donoszą czołowi przedstawiciele ruchu QAnon w Polsce, mąż operatorki zastrzelonej przez Baldwina pracował dla kancelarii Sussmanna - czyli tej kancelarii, która obsługiwała kampanię wyborczą Hilary Clinton w 2016 roku. Sussman miał składać fałszywe zeznania obciążające Donalda Trumpa za współpracę z rosyjskim wywiadem.

trwa ładowanie posta...

Przypomnijmy, że były prezydent USA jest kluczową postacią w uniwersum QAnon, poniekąd uosabianą z mesjaszem, ponieważ on i tylko on jest w stanie pokonać diaboliczny deep state.

Ponadto, jak donoszą Qinfluencerzy, rodzina Halyny pracowała na Ukrainie w sowieckiej bazie wojskowej, a ona sama wychowywała się na... Antarktyce. Halyna musiała więc zginąć, bo wiedziała za dużo.

Alec Baldwin
Alec Baldwin (Twitter.com)
Alec Baldwin
Alec Baldwin

Rytualne morderstwa Hollywood

Internauci porównują sprawę Aleca Baldwina ze sprawą Brandona Lee, syna Bruce'a Lee, który tragicznie zginął na planie filmowym "Kruka". Mężczyzna został śmiertelnie postrzelony przez współpracownika podczas kręcenia jednej ze scen (kula trafiła go w brzuch). Wyznawcy teorii spiskowych twierdzą, że obie śmierci były częścią morderczego rytuału.

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Alec Baldwin
Alec Baldwin

Alec Baldwin a Gabby Petito

Wyznawcom teorii spiskowych powiodło się karkołomne zadanie, ponieważ połączyli śmierć Gabby Petito, Briana Laundrie oraz Halyny Hutchins. Jako spoiwo między tymi trzema zgonami funkcjonują iluminaci, astrologia oraz rytualne morderstwa.

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Polscy politycy na TikToku. Który radzi sobie najlepiej?