trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Żeńskie opakowanie M&M's

Afera o płeć cukierków M&M's. Żeńskie opakowanie w sprzedaży

Źródło zdjęć: © M&M's / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.01.2023 11:00

Na półki w amerykańskich sklepach trafiło limitowane wydanie czekoladowych cukierków M&M's. Premierze smakołyku towarzyszą ogromne kontrowersje. Wszystko przez to, że na opakowaniach widnieją wyłącznie kobiecie postaci, w tym Fioletowa Wiola.

M&M’s to znane na całym świecie czekoladowe cukierki w kształcie guzików. Występują w bardzo wielu wersjach i smakach. W reklamach M&M's i na opakowaniach produktu pojawiają się "ożywione" cukierki, które mają różne imiona i charaktery. To np. Niebieski, Pani Zielona, Pomarańczowy, Pani Brązowa. Przysmaki są produkowane przez koncern Mars Incorporated.

Mars Incorporated wypuścił na rynek limitowaną wersję cukierków M&M’s. Obejmuje ona wyłącznie trzy kolory drażetek: fioletowy, brązowy i zielony. Na opakowaniach produktu i w kampanii reklamowej cukierki są symbolizowane wyłącznie przez żeńskie postacie. Gwiazdą wyjątkowej edycji jest fioletowy draż o imieniu Fioletowa Wiola.

trwa ładowanie posta...

Fioletowa Wiola w limitowanej edycji M&M's

Unikalną edycję wyróżnia design opakowania. Kobiece bohaterki zostały odwrócone do góry nogami po to, aby - jak podkreślił producent - "uhonorować wszystkie kobiety na świecie, które odwracają status quo".

Kobiety na całym świecie zmieniają definicje szczęścia i sukcesu, jednocześnie kwestionując status quo, dlatego cieszymy się, że możemy je zauważyć i docenić. Kto lepiej wesprze nas w tym działaniu, jeśli nie nasi potężni rzecznicy, czyli Pani Zielona, Pani Brązowa i Fioletowa Wiola?

- Gabrielle Wesley, dyrektor ds. marketingu w korporacji Mars (źródło: notka prasowa)

Jeden dolar z każdego sprzedanego opakowania limitowanej edycji M&M's zasili konta organizacji działających na rzecz kobiet. Mars Incorporated szacuje, że kwota wyniesie ok. 500 tys. dolarów. Ponadto korporacja obiecuje przelać darowiznę w wysokości 300 tys. dolarów na rzecz instytucji i organizacji walczących o prawa kobiet. Dodatkowo firma chce wybrać kobiety, które "odwracają status quo" i ufundować im stypendia.

trwa ładowanie posta...

Fioletowa Wiola zagraża bezpieczeństwu USA?

Jak podaje "CNN", limitowana edycja M&M's wywołała oburzenie wśród konserwatywnych dziennikarzy z USA. Niektórzy publicyści stwierdzili nawet, że nowe opkowania czekoladowych draży to element "wojen kulturowych". W telewizji Fox News padło nawet stwierdzenie, że kobiece M&M's "dodają śmiałości" Chinom.

- Jeżeli to jest właśnie to, czego potrzebujesz, aby poczuć się docenioną, czyli M&M's w kolorze, który wydaje ci się związany z feminizmem, to martwię się o ciebię - powiedziała prezenterka Martha MacCallum.

Dziennikarka kontynuowała: - To sprawia, że Chiny mówią: "Och, dobrze, skupcie się na tym. Skoncentrujcie się na sprzedawaniu kolorowych M&M's, podczas gdy my przejmujemy złoża minerałów na całym świecie".

trwa ładowanie posta...

Jak przypomina portal wirtualnemedia.pl, Fioletowa Wiola zadebiutowała we wrześniu 2022 roku. To pierwsza w historii kobieca postać wśród orzechowych M&M's. Premierze nowej postaci towarzyszył teledysk i singiel "I’m Just Gonna Be Me". Wówczas jeden z czołowych komentatorów "Fox News" Tucker Carlson grzmiał, że nowy cukierek promuje kulturę "woke".

"I'm Just Gonna Be Me" (Official Video) - "Po prostu będę sobą" (Oficjalny teledysk)

Watch Out Tucker Carlson, Here Comes The Purple M&M

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 8
Tymon Gdański,zgłoś
Tak to jest, gdy progresywni będą walczyć o "sprawiedliwość". Nawet do cuksów się dobiorą. Dziwię się, że nie mają transpłciowych postaci. Co za bigoteria. A tak na serio to pewnie będzie bojkotowana.
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu