gaming
Grasz w "The Sims 4"? Epic Games udostępnia za darmo kilka DLC
Aquitted - gra

"Acquitted" to gra, w której jako Kyle Rittenhouse strzelasz do zombie z tęczowymi włosami

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.05.2022 17:30

Na Steamie zadebiutowała gra "Acquitted". Polega ona na walce z hordami zombie, które noszą flagi Antify, ZSRR i mają kolorowe włosy. Protagonistą jest Kyle Rittenhouse - idol skrajnej prawicy, który w 2020 roku zastrzelił dwie osoby.

Kyle Rittenhouse, którego deweloperzy ze studia Nordic Empire Games uczynili bohaterem gry Acquitted, zyskał sławę w sierpniu 2020 roku. 17-letni wówczas chłopak pojechał do miasta Kenosha w stanie Wisconsin, gdzie odbywały się antyrasistowskie protesty. Kyle zastrzelił dwie osoby (mężczyzn w wieku 26 i 36 lat), a trzecią postrzelił w ramię. Po tej tragedii nastolatek wrócił do domu i poszedł spać.

Kyle zeznał przed sądem, że działał w samoobronie, w związku z czym prosił o uniewinnienie. Twierdził, że protestujący chcieli go zabić, dlatego ich zastrzelił. Chłopakowi kibicowały środowiska prawicowe na całym świecie (w Polsce Konfederacja zorganizowała turniej strzelecki, któremu patronował Rittenhouse). Sprawa zakończyła się oczyszczeniem chłopaka z zarzutu zabójstwa.

Z wyrokiem sądu można się zgadzać lub nie, ale robienie gry wideo bazującej na ludzkiej tragedii jest świństwem i żenującą prowokacją.

Idol prawicy bohaterem gry "Acquitted"

W grze wcielamy się w postać, którą trudno pomylić z Kylem Rittenhousem, aby przy pomocy różnorodnego arsenału zabijać fale nacierających zombie. Twórcy gry ujawniają swoje sympatie polityczne, bo zombie przypominają stereotypowych liberałów z prawicowych memów. Potwory mają tęczowe włosy, machają flagami Antify i ZSRR, niektóre cechują się nadwagą.

Butelki ze szczynami. Nietoperze. Blokady rowerowe. Zmierz się z wywołanym przez media oburzeniem bezmózgich tłumów w całkowicie zniszczalnej, losowo generowanej strefie zamieszek, kiedy będziesz próbować wrócić do domu po procesie w obronie własnej. Strzelaj, hakuj, wysadzaj, buduj ściany i wieżyczki, aby pokonać podstępną sztuczną inteligencję w tej brutalnej, intensywnej strzelance - opis gry na Steamie.

trwa ładowanie posta...

Piwniczaki oceniają pozytywnie grę z Kylem Rittenhousem

Opinie na temat Acquitted przytłaczająco pozytywne. No ale czego innego się spodziewać, skoro mówimy o fanklubie Kyle'a Rittenhouse'a? Trudno nie odnieść wrażenia, że komentarze wychwalają niekoniecznie samą rozgrywkę, a przesłanie gry, czyli możliwość "dopieczenia lewakom". Aquitted jest dostępne do nabycia w cenie 29,95 zł.

Aquited
Aquited (Steam)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Ale autora zabolała dupa, że ludzie lubią chłopaka, który jest znany z bycia bohaterem narodowym, podczas gdy autor znany jest z robienia z siebie idioty w internecie XDDD
Odpowiedz
4like0dislike
Komentarze (1)
arrow
"The Sims 4" i nowe kolekcje. Ciesz się dodatkami już w Dzień Dziecka