gaming
Konferencja Apple już 20 kwietnia, bo Siri zdradziła datę? 🙃
Kadr z gry Among Us

Gra, która podbija streamy. Zagraj w nią za darmo

Źródło zdjęć: © YouTube.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.09.2020 22:39

Nie wiecie, o co chodzi w tej dziwnej grze ze statkiem kosmicznym, zabijaniem i głosowaniem za wyrzuceniem innych graczy? Poznajcie nowy hit streamów!

bDTXQpOr

Gra wydana ponad 2 lata temu dostała odnalazła swoje drugie życie… podczas pandemii koronawirusa. To właśnie magia internetu w pigułce.

Among Us to gra multiplayerowa, w której wcielamy się w pracowników - czy też zespół - statku kosmicznego. Naszym celem jest przygotowanie statku do odlotu, co robimy wykonując szereg różnych zadań. Ale jest haczyk — pośród graczy jest co najmniej jeden oszust, który zabija resztę drużyny.

Nikt z załogi zespołu nie wie, kim w danej grze jest oszust. Każdy z graczy musi więc bacznie obserwować otoczenie... i modlić się o to, aby nie zginąć.

W przypadku odkrycia ciała członka załogi zwoływane jest spotkanie, na którym jedna osoba prawdopodobnie zostanie wyrzucona ze statku.

Tylko kolejny haczyk jest taki, że inni towarzysze (i oszuści!) mają jeden głos, który mogą przeznaczyć na wyrzucenie kogoś. Może to doprowadzić do kompletnie nieudanych wykopań sojuszników, ale ktoś może przypadkowo wyrzucić także oszusta. 

bDTXQpOt

A! Każdy może używać komunikacji głosowej podczas głosowania. Czyli każdy może rzucać w innych oskarżeniami albo przedstawić swoje alibi. 

Pewnie już się domyśliliście, ale celem oszustów jest zabicie wszystkich pozostałych członków załogi. A ci z kolei mają za zadanie wykonać wszystkie zadania, aby zapełnić pasek postępu... który oszuści mogą niweczyć poprzez ich sabotowanie.

To tyle, jeżeli chodzi o opis gry.

bDTXQpOv

A jak się w to gra? Zaskakująco przyjemnie. Gra może i wygląda durnie czy bajecznie prosto, ale jak już wsiąkniemy w samą rozgrywkę… jest super. Tylko zaznaczę: warto mieć przyjaciół do grania. 

Oczywiście, jakby co można wejść do losowego lobby i grać z randomami, jednak prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy gramy ze znajomymi. Bo wtedy naprawdę jest śmiesznie. Szczególnie kiedy to my jesteśmy oszustami i staramy się wkręcić resztę zespołu. 

A ile to kosztuje?

Malutko. Jeżeli chcemy grać na telefonach (Android/iOS), to nie trzeba wydawać ani grosza, aby grać w pełną wersję gry.

Among Us: iOS (klik!) , Android (klik!)

bDTXQpOB

Na platformie Steam (klik!) gra jest płatna. Kosztuje 17,99 złotych, co nie jest jednak dużym wydatkiem - nawet jak na taką ciekawostkę.

Warto?

Jeżeli tylko mamy znajomych, z którymi chcemy grać — oczywiście. Choć na komputerze gra się zdecydowanie lepiej, na telefonach czy tabletach też jest spoko.

To co, pobraliście już Among Us?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Nvidia: nie ma kart graficznych. Także Nvidia: OTO RTX 3080ti