trendy
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna
Adrian "Polak" Polański i teledysk do piosenki "Faustyn"

Adrian Polak porywa, rozbiera i torturuje kobietę w teledysku "Faustyn"

Źródło zdjęć: © YouTube @Adrian PoLaK / YouTube @Adrian PoLaK
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.05.2021 11:50

W czasach, kiedy tak bardzo krytykuje się postawy promujące przemoc wobec kobiet i powstaje na ten temat tak wiele kampanii społecznych, zawodnik Fame MMA publikuje teledysk, w którym... promuje przemoc wobec kobiet. Cytując klasyka: "Pora umierać".

bGygRosz

15 maja Adrian "Polak" Polański triumfował dwukrotnie. 25-letni influencer nie tylko wygrał walkę o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej z Dawidem Malczyńskim, prezentując się jako wojownik z charakterem, ale i wypuścił teledysk do premierowego utworu "Faustyn". Po dwóch dniach od premiery klip wygenerował ponad 200 tys. wyświetleń i jest bardzo pozytywnie oceniany przez fanów "Polaka".

W warstwie lirycznej utwór opowiada historię o bohaterze, który osiąga sukces mimo przeciwności losu. "Byłem mały, to się śmiali" – rapuje influencer, wyjawiając, że kiedyś miał na imię Faustyn. Polański w swojej premierowej piosence rapuje o trudnej relacji z ojcem, o tym, że poradził sobie z wyniszczającymi nałogami i że sport [MMA] to jego największa pasja.

bGygRosB

Przemocowy teledysk do piosenki "Faustyn" Adriana Polaka

Teledysk do utworu "Faustyn" jest co najmniej dziwny, wyjątkowo niepokojący i szkodliwy społecznie. Przedstawiona w klipie historia zaczyna się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie jakaś kobieta pisze do Adriana Polańskiego hejterską wiadomość. Chwilę potem widzimy, jak Polak zakrada się do nieznajomej od tyłu, dusi ją szmatą, po czym wrzuca do bagażnika samochodu obok innego ciała.

Akcja przenosi się do hali sportowej, która jest stylizowana na salę tortur. Nieznajoma kobieta – rozebrana do samej bielizny – jest przywiązana za ręce do belki podsufitowej. W jednej scenie widać, jak kobieta krzyczy z przerażenia, a już w kolejnej scenie Adrian niesie ją nieprzytomną, przewieszoną przez ramię. Raper kładzie więźniarkę na kozetce i owija jej ciało przezroczystą folią pakową.

W kolejnych scenach teledysku Adrian przykłada do twarzy kobiety maskę, po czym wykonuje jej obrys. Kiedy to robi, nieznajoma wije się na kozetce. Następnie Adrian przykłada ostrze noża do jej gardła, sugerując, że odcina kobiecie skórę z twarzy, aby potem – po wykonanej pracy – zrobić selfie przy swojej ofierze. Jeśli uważacie, że to koniec przemocy w "Faustynie", no to grubo się mylicie.

bGygRosD

Od około drugiej minuty teledysku Adrian "Polak" Polański wyżywa się na mężczyźnie. Influencer pokazuje, jak rozbija twarz nieznajomego kijem golfowym. Silne rąbniecie sprawia, że krew pryska na wszystkie strony i zalewa sylwetkę Adriana Polańskiego. Klip kończy się tym, że Adrian – po torturach z wiertarką – wyjeżdża na miasto, aby szukać kolejnych ofiar.

Adrian "Polak" Polański - "Faustyn"
Adrian "Polak" Polański - "Faustyn" (YouTube , YouTube)
Adrian "Polak" Polański - "Faustyn"
Adrian "Polak" Polański - "Faustyn" (YouTube , YouTube)
Adrian "Polak" Polański - "Faustyn"
Adrian "Polak" Polański - "Faustyn" (YouTube , YouTube)

Ten teledysk nie jest odważny. Jest głupi

Zdaję sobie sprawę, iż historia przedstawiona w teledysku to FIKCJA. Adrian Polak tak naprawdę nie porwał kobiety i jej nie torturował. Zresztą informuje o tym baner, który pojawia się na początku klipu. Twórca filmu zaznacza jednak, że zaprezentowane w teledysku sytuacje "mogą zaistnieć w prawdziwym życiu. Zastanów się nad tym wpisując hejt w sekcji komentarzy".

bGygRosJ

Mimo że historia przedstawiona w teledysku jest WYREŻYSEROWANA, to zastanawia mnie PO CO pisać scenariusz do filmu, który polega na tym, że influencer porywa obcą kobietę, pozbawia przytomności, rozbiera ją, torturuje i – jak można się tego domyślać – zabija ją. Czy jest to sugestia, jak powinno obchodzić się z kobietami? Jak sobie radzić z hejterami? Co autor miał na myśli?

Czaję, że teledysk może być nawiązaniem do "Dextera" albo do "The Last of Us 2" – jeśli tak, no to SUPER, że twórca klipu ogląda seriale i gra w gry wideo. Nie zmienia to faktu, że podniecająca się teledyskiem dzieciarnia widzi na filmie swojego idola, który wyżywa się na kobiecie. No i z tym mam największy problem... Po co promować tego typu przemocowe zachowania, nawet jeśli jest to fikcja?

trwa ładowanie posta...

Skoro jesteśmy w temacie przemocy wobec kobiet, przeczytajcie tekst Ani o głośnym zabójstwie Sarah Everard, które w Wielkiej Brytanii wywołało falę protestów.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Ciesiel,zgłoś
Osoba która napisała ten artykuł wykazała się brakiem mózgu, życzę progresu
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Prezenty w paczkomatach dla kurierów. Bożonarodzeniowy trend na TikToku