kara za hejt

50 tys. za hejt w internecie. Zaczęło się od zielonej sukienki

Źródło zdjęć: © Instagram, Laura Reiss-Vogel LAURELLA
Anna RusakAnna Rusak,28.09.2022 16:30

Zapadł największy wyrok za hejt w internecie. Karolina Domaradzka musi zapłacić 50 tys. złoty. Wszystko przez oskarżenia, które wysunęła marka Laurella. O co chodzi w tej sprawie?

Karolina Domaradzka to stylistka, influencerka i krytyczka mody. Jakiś czas temu między nią a właścicielką marki Laurella - Laurą Reiss-Vogel - doszło do sprzeczki. Powodem była jasnozielona sukienka.

Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, a w sierpniu wyrok zaoczny. Według niego Karolina Domaradzka ma zapłacić 50 tys. złoty za hejt w sieci.

Laurella kontra Domaradzka

Jak podają "Wirtualne Media", wszystko zaczęło się na początku tego roku. I to przez jasnozieloną sukienkę, która znalazła się w kolekcji Laurelli. Damaradzka zarzuciła firmie, że skopiowała projekt od jednej z sieciówek.

trwa ładowanie posta...

Właścicielka marki, Laura Reiss-Vogel, wyjaśniała wtedy, że biuro projektowe, z którym współpracuje, sprzedało projekt jasnozielonej sukienki innym firmom modowym. Domaradzka jednak wciąż miała podważać te słowa oraz przejrzystość marki Laurella. Szczegóły znajdziecie w przypiętym stories Laury. Konto stylistyki modowej jest aktualnie prywatne, więc tam nie odnajdziecie żadnych informacji na temat sprawy.

Jak na Instagramie w oświadczeniu podaje Reiss-Vogel, kobieta w lutym złożyła pozew w związku ze sprawą. W ponad 100 - stronicowym dokumencie miała, jak sama pisze, jednoznaczne dowody, których - według niej - "nie sposób zakwestionować".

trwa ładowanie posta...

50 tys. za hejt w internecie

23 września Laurella na profilu na Instagramie opublikowała wyrok, który zapadł 29 sierpnia w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Wynika z niego, że Domaradzka ma zaprzestać rozpowszechniania fałszywych, oczerniających markę opinii. Dodatkowo, stylistka ma zapłacić 50 tys. zł kary, która zostanie przekazana na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach i opublikować publiczne przeprosiny.

trwa ładowanie posta...

Jak w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" zaznaczał adw. Sebastian Głogowski z Kancelarii Adwokackiej Głogowski & Majewski jest to najsurowszy wyrok, jaki zapadł w sprawach dotyczących hejtu w internecie w Polsce.

- Z tak wysoką kwotą za tego typu przewinienie do tej pory się nie spotkaliśmy. Z naszego doświadczenia wynika, że w podobnych sprawach najczęściej zasądza się kary finansowe od 500 zł do 3-4 tys. zł - powiedział Wirtualnym Mediom adwokat.

Karolina Domaradzka poinformowała w social mediach, że zamierza się odwołać od wyroku w tej sprawie. Trzeba też zaznaczyć, że jest to wyrok zaoczny. Jest on wydawany w sytuacji, gdy nie ma odpowiedzi na pozew od osoby pozwanej lub gdy np. nie stawił się na rozprawie. Jak informuje "Poradnik Przedsiębiorcy", pozwany może złożyć sprzeciw w ciągu dwóch tygodni od doręczenia mu wyroku. Możliwe więc, że sprawa będzie się dalej ciągnęła.

trwa ładowanie posta...

 Źródło: Wirtualne Media, Poradnik Przedsiebiorcy

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 16
Asia,zgłoś
Złoty?serio?,może "złotych"jednak pani "dziennikarko"?
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Patka,zgłoś
1 złoty, 2 złote, 5 złotych, 10 złotych, 50 tys. ZŁOTYCH, a nie złoty. Gdzie Wy się uczyliscie polskiego? W kurniku?
Odpowiedz
18Zgadzam się1Nie zgadzam się