13-metrowe mieszkania - patodeweloperka nadal ma się dobrze

13 m2? Yes, please, chcę tu zamieszkać. Siostry od nieruchomości sprzedadzą każdą klitkę

Źródło zdjęć: © vibez.pl / Siostry od nieruchomości
Maja Kozłowska,
13.04.2023 13:00

Patodeweloperka i mieszkania mniejsze od psich kojców to trend, który wciąż ma się dobrze. Siostry od nieruchomości pokazują na TikToku 13-metrowe mieszkanie, a ludzie są zachwyceni.

Patologie na rynku mieszkaniowym to temat rzeka. Skandalicznie mała powierzchnia, horrendalnie wysokie ceny, a jeżeli chodzi o wynajem - to samo, plus dramatyczny standard i jeszcze gorsza lokalizacja. Deweloperzy wprawnie omijają przepisy, według których nowe mieszkania muszą liczyć co najmniej 25 m2. Chętnie promują za to mikroapartamenty (jakby luksusowe) - klitki o powierzchni kilkunastu, w porywach do dwudziestu metrów kwadratowych.

Przedstawiciele biur nieruchomości wychodzą ze skóry, by udowodnić, że w minikawalerkach jednak da się żyć. I to całkiem wygodnie. O ile oczywiście nie posiadasz zbyt wielu rzeczy (część można przecież trzymać u rodziców), z kuchennego blatu zrobisz biurko (albo odwrotnie) i nie przyjdzie ci do głowy zaproszenie gości. Imprezy (spotkanie towarzyskie co najmniej dwóch osób) - tylko na mieście!

Siostry od nieruchomości robią to dobrze (?)

W mikrokawalerce work-life balance nie istnieje. Oczywiście można się uczyć w bibliotece, pracować w open spasie. Tak naprawdę - wszystko można. Tylko tym tropem, czy funkcjonowanie w tak ciasnej i ograniczonej przestrzeni można nazwać życiem?

Kiedy biura deweloperów "przeniosły się" na TikToka, większość komentarzy nie zostawiała na nich suchej nitki. Nie wszyscy sprzedawcy spotykają się jednak z ogniem krytyki. Najwyraźniej to nie produkt, lecz forma, w jakiej zostanie podany jest najważniejsza.

Siostry od nieruchomości prowadzą konto na TikToku i pracują w Omega Nieruchomości w Świdnicy. Na ich kanale pojawił się film, w którym zachwalają mikroapartament o powierzchni 13m2. Sekcja komentarzy kwitnie:

Ona jest cudowna ja podpisuje się po podwyżkę dla niej 🥰
Kupilbym od niej wszystko doslownie tak kocham ogladac te filmy😭
Dzień 2 namawiania chłopa na przeprowadzkę do Świdnicy.
szczerze trudno mi wyobrazić sobie kogoś bardziej przekonującego

Niewiele jest tutaj głosów o promowaniu patodeweloperki. Użytkownicy komplementują marketingowe skille i zachwycają się reklamą, zapominając, że służy ona do sprzedania mieszkania mniejszego niż kojec dla dużego psa. Filmik może i jest śmieszny, ale należy pamiętać, że nie stoi za nim wyłącznie humor i dystans.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 17
  • emoji kupka - liczba głosów: 35
KoziDreck,zgłoś
Puszczając takie bzdury z tiktoka, też kogoś promujecie. Wstyd.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się