Patodeweloperka na TikToku

Patodeweloperka na TikToku. Chwalą klitkę o wielkości 13 m2

Źródło zdjęć: © Kuba Midel / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.03.2023 12:30

Kojec dla psa mającego powyżej 65 cm w kłębie powinien mieć wielkość co najmniej 15 m2. Tymczasem pewien tiktoker wychwala "mieszkanie" o powierzchni 13 m2. Ma nadzieję, że będą żyli w nim ludzie.

Kto chociaż raz szukał mieszkania na wynajem, temu nieobce są patologie panujące na rynku nieruchomości. Deweloperzy często oferują lokale o dramatycznie małej powierzchni, które mają więcej wspólnego z celami więziennymi niż z godnymi warunkami życia. O patoklitkach wielokrotnie pisaliśmy na łamach Vibez.pl.

Tym razem przenosimy się na TikToka. Przedsiębiorca Kuba Midel opublikował relację z odwiedzin w "mieszkaniu", którego powierzchnia wynosi 13 m2. Mężczyznę oprowadza deweloper, który zachwala klitkę. Miejmy w pamięci, że kojec dla psa posiadającego powyżej 65 cm w kłębie powinien mieć wielkość co najmniej 15 m2.

"Mieszkanie" o powierzchni 13 m2

Panowie oglądają "mieszkanie" i komentują wyposażenie wnętrza: - Wydaje się trochę ciasne, bo jednak dużo tutaj wszystkiego jest włożone. Pełna zabudowa meblowa. W pełni funkcjonalna. (...) No nie było tutaj miejsca na stół, bo gdybyśmy rozłożyli podwójną kanapę do spania, to by nie wszedł. Natomiast jest coś takiego, à la biureczko z blatem. Myślę, że też funkcjonalnie będzie dobrze działać - mówi dumny najemca. Wynajęcie lokalu podobno kosztuje między 1200 a 1300 zł.

"Klient się znajdzie"

Kuba Midel przyznaje, że "jest ciasno". Kto spodziewał się, że przedsiębiorca oceni lokal jako urągający ludzkiej godności, ten może się srogo rozczarować. Midel wygłasza monolog, w którym chwali trend na patoklitki.

- Powiem ze swojego doświadczenia. (...) Kiedy mieszkałem jako młody człowiek w Paryżu (...), to wyobraźcie sobie, że cała łazienka była jak u nas jedna kabina prysznicowa. Tam mieszkanie miało połowę tego co tutaj, a ja nie miałem specjalnych pretensji do mojego pracodawcy, że ja musiałem tam mieszkać. To jest inna funkcja. Więc może tutaj trzeba wytłumaczyć, że jest na coś takiego klient - mówi Midel.

trwa ładowanie posta...

Chyba się zgodzimy, że hojność deweloperów nie zna granic. Oferują "mieszkanie" o powierzchni 13 m2, a mogliby dawać 6 m2 lub 2,5 m2. Czekamy aż zaczną wynajmować samo marzenie o posiadaniu własnego mieszkania. Klient na pewno się znajdzie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 44
  • emoji smutek - liczba głosów: 21
  • emoji złość - liczba głosów: 72
  • emoji kupka - liczba głosów: 277
Kris,zgłoś
To nie jest nowy lokal tylko odremontowany w kamienicy, nowe mieszkania nie mogą mieć mniej niż 25m
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kropka,zgłoś
Na pewno idealne dla studenta i to oni są grupą docelowa Ale kwota poraża za taką kwotę wynajmowałam mieszkanie 32m2 ze wszystkimi opłatami... Dziura w przepisach pozwala na takie klitki więc deweloperzy wykorzystują. Chętni zawsze będą.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Shievy,zgłoś
Czy autor miał możliwość obejrzeć ten materiał do końca? Może tutaj jest problem? A może tylko urywek z TT i na jego podstawie stworzył artykuł nie siegajac źródła? A może to nawet nie redaktor a ChatGPT? Ps. Osoba publikująca na YT to youtyber ;) a tam ten wywiad jest. Tez chciałbym mieszkać w takich warunkach na studiach ;)
Odpowiedz
6Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 37