technologie
WWDC 2022: iOS 16 (+ iPadOS, WatchOS). A teraz: iOS 15.5, beta w drodze!
Benyamin Ahmed to genialny 12-latek, który zarobił ponda milion za... NFT!

12-latek zarobił 1,5 MILIONA ZŁOTYCH dzięki NFT

Źródło zdjęć: © Benyamin Ahmed, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.09.2021 07:59

Jak tam, cały czas siedzicie na etacie za najniższą krajową? Genialny 12-latek zarobił 290 tysięcy funtów na cyfrowych wielorybach, które sprzedał jako NFT. Fajnie, co?

bFFwSybT

NFT, czyli niezbywalny token, to hit ostatnich miesięcy. Każdy może je stworzyć i sprzedać. Chwilę temu wspominałem o artysty queer, który zarobił na swojej sztuce ponad 18 milionów dolarów. Tylko… to była sztuka. A dzisiaj będzie o 12-latku, który sprzedawał wieloryby.

"Weird Whales" hitem NFT

Benyamin Ahmed to łebski 12-latek, który stworzył kolekcję "Weird Whales" ("Dziwne Wieloryby) złożoną z 3350 pikselowych obrazków wielorybów. Każdy obrazek jest unikalny. No sami zobaczcie na nie: kto nie chciałby posiadać czegoś takiego?

Kolekcja NFT Weird Whales
Kolekcja NFT Weird Whales (Materiały prasowe)

Średnia cena jednego wieloryba wyniosła około 475 złotych. To nie jest tak wysoki wynik, szczególnie jak na NFT.

bFFwSybV

Ciekawsza jest historia naszego bohatera. Po pierwsze, cały zarobek trzyma w kryptowalucie. Pomimo tego, że w Wielkiej Brytanii już 11-latkowie mogą założyć konto w banku. A po drugie, wydaje się bardzo mądrym 12-latkiem. W wywiadzie z BBC powiedział:

Moja rada dla innych dzieci, które być może chcą wejść w tę przestrzeń, brzmi: nie zmuszaj się do kodowania, być może dlatego, że jesteś pod presją rówieśników - jeśli lubisz gotować, gotuj, jeśli lubisz tańczyć, tańcz, po prostu rób to najlepiej jak potrafisz.

Ojciec Benyamina, Imran, programista pracujący w tradycyjnych finansach, zachęcił naszego bohatera i jego brata, Yousefa, do rozpoczęcia nauki kodowania w młodym wieku. Jak widać, to się opłaciło. "Weird Whales" to jego druga kolekcja pikselowych NFT. Pierwszą Benyamin stworzył na podobieństwo do stylu Minecrafta pt. "Minecraft Yee Haa".

Kolekcja NFT Minecraft Yee Haa
Kolekcja NFT Minecraft Yee Haa (Internet)

Młody twórca prowadzi także kanał na YouTube, gdzie pokazuje proste poradniki o programowaniu:

Codewars #19 - Jenny's secret message

Benyamin pracuje już nad swoją trzecią kolekcją NFT o tematyce superbohaterskiej.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Twitter nie będzie już darmowy? Elon Musk rozważa wprowadzanie opłat