Robot na policyjnej stołówce. "Nie ma papieru w toalecie, a tu proszę"
Policjanci w USA chcą wykorzystywać roboty przy pomocy w łapaniu przestępców. Tymczasem w Polsce robot podobny do Kerfusia jeździ po policyjnej stołówce, dostarcza posiłki i zabiera puste talerze, żeby wyręczyć funkcjonariuszy.
Pod koniec 2022 r. było głośno o zabójczych robotach, które mają trafić na wyposażenie policjantów w Stanach Zjednoczonych. W Polsce mamy za to roboty karmiące policjantów.
Podobne
- Kilkanaście osób zwolnionych. Dziennikarzy w OFF Radio Kraków zastąpi AI
- Nietypowe ozdoby na choince. Kreatywny pomysł policjantów
- Protestował na wiecu Morawieckiego. Dostał surową karę
- Sposób na gnoma z galerii. "Służby w akcji" mają sprytny plan
- Programiści buntują się przeciwko podatkom. Klasizm ma się dobrze
Robot klener na policyjnej stołówce
Grupa Ratowania Poziomu opublikowała w social mediach nagranie z policyjnej stołówki. Widać na nim robota przypominającego Kerfusia, który jeździ między stołami, dowozi policjantom jedzenie i zbiera od nich puste talerze.
- No nie! Nie uwierzę, nie - komentuje jeden z gości stołówki, który z wrażenia najwyraźniej zaciął się przy mówieniu "nie".
- Ta k***a, nie ma papieru w toalecie w komendzie, a tu proszę. O, można k***a? Można! - relacjonuje kolejny, odpowiadając sobie samemu na pytanie.
Robot kelner za 40 tys. zł
"To już jest hit. Policjanci dostali mechanicznego kelnera, żeby na szkolnej stołówce puste talerze od nich zbierał. Teraz już nie będą musieli sami naczyń odnosić. Cena wersji podstawowej prawie 40 tys. zł. To doskonale wydane pieniądze dla poprawy naszego bezpieczeństwa… a srajtaśmy na komendzie ni ma" - czytamy pod nagraniem.
Po wyglądzie robota możemy stwierdzić, że jest to Keenon DinerBot T5. W jego specyfikacji na stronie producenta czytamy:
Keenon DinerBot T5 - robot kelnerski dostawczy i reklamowy
DinerbotT5 może pracować stabilnie i wydajnie w różnych scenariuszach zastosowań. Posiada własny system synchronicznej lokalizacji i budowy map oraz wielosensorowe algorytmy fuzji, w tym enkoder, żyroskop (IMU), lidarodom, LIDAR, moduł obrazu, UWB i WIFI. To obecnie najlepsza technologia obsługująca firmy Keenon. Robot DinerbotT5 to typowy wół roboczy do najcięższej pracy zarówno na co dzień, jak i podczas imprez okolicznościowych. Porusza się wyjątkowo zwinnie, a wygodnie umiejscowione tace sprawiają, że jest najbardziej użytkowym robotem na rynku. Mimo dużej ładowności wystarczy mu 70 cm szerokości przejścia, to lepszy rezultat niż w przypadku konkurencyjnych robotów o niskiej ładowności, które potrzebują, aż 80-90 cm - mniej miejsca potrzebuje jedynie KeenonDinerbotT8 - 55 cm. DinerbotT5 posiada półki i wyświetlacz umieszczone frontalnie, dzięki temu obsługa nie popełnia pomyłek przy wybieraniu stolika, jest to niewątpliwie najwygodniejszy robot pod względem użytkowania.
Niektórzy komentujący sugerują, że robot został użyczony policjantom w ramach testów. Można więc przypuszczać, że policja nie wydała na niego pieniędzy. Dla ścisłości dodamy jednak, że zgodnie z danymi ze strony producenta wypożyczenie robota wiąże się z kosztem wynoszącym min. 1020 zł za miesiąc.
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"