Kazuya Shibata stworzył urządzenie trzepoczące koszulką

Idealny wynalazek na lato. Stworzył trzepaczkę koszulek

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,22.08.2023 07:00

Nietuzinkowy wynalazca Kazuya Shibata stworzył gadżet, o który nikt nie prosił, ale każdy potrzebował. Jest nim urządzenie trzepoczące koszulką zaprojektowane specjalnie na upalne dni.

Kazuya Shibata to wynalazca z serii "Ledwie użyteczny wynalazek". Ostatni z zaprojektowanych przez niego gadżetów stał się hitem internetu. Niewątpliwie przyczyniły się do tego tegoroczne upały.

Zapewne nieraz w gorące dni łapaliście za koszulkę, żeby odkleić ją od ciała i machając nią, wywołać lekki podmuch powietrza. Wynalazca zaprojektował urządzenie, które nas w tym wyręczy, bo automatycznie trzepocze koszulką.

trwa ładowanie posta...

Shibata do skonstruowania gadżetu wykorzystał silniczek z zasilaniem, wydrukowane w 3D części obudowy i ramienia, łożyska, klipsy do banknotów, magnesy oraz sporą liczbę śrubek. Cały proces montażu nagrał i opublikował na YouTube, więc każdy może samodzielnie spróbować stworzyć podobny gadżet.

Tシャツパタパタ 製作動画

A jak działa urządzenie trzepoczące koszulką?

Mechanizm przyczepia się do spodni za pomocą zamontowanych w nim klipsów do banknotów. Następnie ruchome ramię należy umieścić pod koszulką i przymocować z zewnętrznej strony płytką z magnesami.

trwa ładowanie posta...

Później wystarczy je włączyć i poczuć kojący podmuch powietrza wydobywający się spod koszulki. Dodatkowym atutem jest to, że t-shirt w końcu przestanie kleić się do naszego ciała w upalne dni.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0