trendy
4F x RL9, czyli buty Roberta Lewandowskiego. Warte 499 złotych?
Youtuber lata jak Spider-Man

Youtuber lata (prawie) jak Spider-Man. Ten wynalazek to marzenie każdego dziecka

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.08.2021 14:16

W skrócie chodzi o to, że bardzo mądry człowiek zbudował urządzenie, które pozwala mu poczuć się jak Człowiek Pająk. Bez wątpienia jest to coś z rodzaju rzeczy, o które nikt nie prosił, ale wszyscy potrzebowali.

bFEZeVlv

Nie uwierzę nikomu, kto powie, że latanie po mieście niczym Spider-Man, strzelając w wieżowce pajęczą siecią, nie jest interesujące i nie rozważał takiej drogi życiowej. Jest to zbyt duża pokusa, aby jej nie ulec. Problem pojawia się wtedy, gdy tę fantazję trzeba zrealizować w praktyce. Youtuber Built IRL poświęcił temu wyzwaniu dwa lata i udało mu się. A Wy co w tym czasie robiliście - Netflix & chill?

Jestem za głupi, aby zrozumieć, jak działa wynalazek autorstwa Built IRL, dlatego nie będę się ośmieszał, próbując wytłumaczyć techniczną terminologię. Jakby co to odsyłam do filmu dokumentującego proces budowy pajęczych sieci. Upraszczając, wewnątrz cylindra znajduje się łańcuch z haczykami. Eksplozja wyrzuca łańcuch w powietrze, haczyki zaczepiają się do obiektu, Spider-Man skacze.

bFEZeVlx
Youtuber lata jak Spider-Man
Youtuber lata jak Spider-Man (YouTube)
Youtuber lata jak Spider-Man
Youtuber lata jak Spider-Man (YouTube)
Youtuber lata jak Spider-Man
Youtuber lata jak Spider-Man (YouTube)
Youtuber lata jak Spider-Man
Youtuber lata jak Spider-Man (Built IRL , YouTube)

Droga pełna prób i błędów

Built IRL pracował nad wynalazkiem przez dwa lata. Na filmie udokumentował jak konsekwentnie udoskonalał wyrzutnię "pajęczej sieci". Aby sprawdzić, jak działa urządzenie, chodził na park trampolin, gdzie testował wyrzutnię nad basenem z gumowymi piankami. Co prawda wynalazek pozwala jedynie na dwukrotne wyrzucenie sieci, więc zabawa trwa krótko, ale youtuber twierdzi, że było warto.

Building Webshooters for Real Spider-Man Swinging

Sprawdźcie inne filmy na jego kanale!

Marzeniem Built IRL było nie tylko, aby zostać Spider-Manem. Jeśli wejdziecie na listę filmów na kanale youtubera, zobaczycie inny niezwykły projekt, czyli miotacz linowy - podobnym posługiwali się bohaterowie w takich produkcjach jak "Just Cause", "Assassin's Creed", "Overwatch", "Titanfall". Wynalazek wygląda i działa lepiej niż poprawnie, dlatego zachęcam Was do obejrzenia poniższego klipu:

TESTING my Grappling Gun - Built IRL

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
10-latka powiesiła się przez challenge z TikToka. Zrozpaczona matka pozywa serwis