Hakerzy włamali się na Discorda. Czy dane użytkowników są zagrożone?

Hakerzy włamali się na Discorda. Czy dane użytkowników są zagrożone?

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
15.05.2023 13:15

Zachowywanie bezpieczeństwa w sieci jest bardzo ważne. Istnieje mimo wszystko zagrożenie, że nasze dane zostaną skradzione. Aktualnym przykładem może być Discord. Platforma potwierdziła atak hakerów.

Discord to platforma, która początkowo została stworzona dla graczy. Służy do rozmawiania ze znajomymi za pomocą czatów głosowych lub tekstowych. Możemy umieszczać tam również różne pliki, m.in. zdjęcia czy filmy.

Według badań z 2022 r. prawie 300 mln użytkowników założyło konto na Discordzie. Można zatem stwierdzić, że jest to popularna platforma.

Discord został zhakowany

Discord potwierdził, że padł ofiarą ataku hakerów. Zaznacza, że wina jest po stronie zewnętrznej firmy, która zajmuje się działem wsparcia użytkowników.

Właściciele kont, których dane zostały skradzione, dostali oficjalną wiadomość e-mail od Discorda o całej sytuacji. Platforma poinformowała w komunikacie, że pracuje nad naprawieniem skutków włamania. Do tej pory nie wiadomo, ilu użytkowników jest poszkodowanych.

Do rąk hakerów trafiły adresy mailowe internautów, treści wiadomości, które ci pisali do działu wsparcia oraz załączniki. Wiadomo, że wyciek tego typu danych nie jest niebezpieczny, a jedynie może spowodować spam w skrzynce mailowej.

Discord potwierdza też, że wspomniany atak nie jest zagrożeniem. O ile użytkownicy nie podawali w treści wiadomości haseł do kont, nie mają się czego obawiać.

Czy dane użytkowników Discorda są bezpieczne? Co sądzicie?

źródło: boop.pl, galaxymarketing.global

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0