Znalazła kanapę na ulicy. Nie uwierzysz, ile kosztowała

Znalazła kanapę na ulicy. Nie uwierzysz, ile kosztowała

Źródło zdjęć: © vibez / canva, tiktok
Weronika Plucińska,
26.05.2023 15:00

Niektóre osoby wyrzucają meble czy telewizory tylko dlatego, że kupili lepsze modele. Z tego powodu zdarza się, że przy śmietnikach zobaczymy rzeczy nadające się jeszcze do użytku. Korzystają na tym freeganie. Pewna TikTokerka zabrała kanapę wyrzuconą na ulicę Nowego Jorku. Nie spodziewała się, ile kosztuje.

Amanda jest influencerką mieszkającą w Stanach Zjednoczonych. 20 maja 2023 r. udostępniła na TikToku film, który szybko stał się viralem. Widzowie nie mogli uwierzyć w to, co kobieta nagrała.

Influencerka znalazła na ulicy w Nowym Jorku wyrzuconą kanapę. Postanowiła nagrać film o tym, jak czyści i przerabia mebel.

Kobieta sprawdziła, że jest to designerska kanapa z kolekcji Bubble projektanta wnętrz Sachy Lakica. Kosztuje ok. 8 tys. dolarów. W pierwszym nagraniu Amanda pokazuje, jak ojciec pomaga jej w przetransportowaniu sofy do biura mężczyzny. Po przeniesieniu mebla Amanda wraz z ojcem, siostrą i chłopakiem zajęli się czyszczeniem znaleziska.

trwa ładowanie posta...

Użytkownicy TikToka obawiali się, że sofa może mieć pluskwy. Internauci zastanawiali się, dlaczego ktoś wyrzucił drogą, designerską kanapę. Twierdzili, że coś musi być z nią nie tak, skoro poprzedni właściciel postanowił się jej pozbyć.

Inni skrytykowali Amandę za to, że samodzielnie wyczyściła kanapę, zamiast oddać ją do profesjonalistów. Widzowie uważali, że takim zachowaniem kobieta nie pozbyła się wszystkich bakterii.

"Aktualizacja" kanapy znalezionej na śmietniku

22 maja 2023 r. Amanda opublikowała "aktualizację kanapy". W nowym nagraniu wytłumaczyła, że na poprzednim filmie pokazała jedynie urywek całego procesu czyszczenia, a od tamtego czasu nie zauważyła żadnych pluskiew.

Kobieta stwierdziła też, że mebel znalazła w "bogatej" dzielnicy. Próbowała wytłumaczyć, że nawet nie jesteśmy świadomi tego, ile rzeczy wyrzucają zamożne osoby. Influencerka zakończyła drugi film na temat kanapy klipem pokazującym, jak ułożyła ją w mieszkaniu.

trwa ładowanie posta...

Freeganizm to nie tylko jedzenie ze śmietnika

Amanda jest jedną z wielu osób żyjących według idei freeganizmu. Jest to antykonsumpcyjny styl życia. Freeganie unikają jakichkolwiek zakupów różnych produktów w sklepach.

Takie osoby wolą zabrać wyrzucone jedzenie ze śmietnika, ponieważ często nadal jest ono zdatne do spożycia. Podobnie jest z innymi rzeczami. Wiele osób preferuje wymianę między sobą przedmiotami, których aktualnie jedna osoba się pozbywa, a druga tego potrzebuje.

Co sądzicie o takim podejściu do życia?

źródło: independent.co.uk, gemini.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0