Jakie pytania warto zadać mężczyźnie na pierwszej randce?

Zadaj facetowi te 7 pytań na pierwszej randce. Nie stracisz czasu

Źródło zdjęć: © PetkoDanov MIXMIKE / Getty Images
Dagmara Dąbek,
19.06.2024 15:00

Są kwestie, które warto poruszyć już na pierwszym spotkaniu, by wiedzieć, z jakim mężczyzną mamy do czynienia. Nie trzeba w tym celu drążyć ciężkich, osobistych tematów. Czasami wystarczy kilka prostych pytań, które pozwolą uniknąć złego zakończenia.

Na pierwszej randce najczęściej staramy się dowiedzieć czegoś o sobie nawzajem. Często staramy się nie zadawać zbyt osobistych pytań, by nie wyjść na osobę zbyt wścibską. Ale nie chcemy też, by to spotkanie składało się jedynie ze small talków. Jeśli czas spędzony na randce poświęcimy na gadaniu o rzeczach nieważnych, wyjdziemy z przekonaniem, że nie dowiedzieliśmy się niczego znaczącego o kandydatce na partnerkę lub kandydacie na partnera.

O czym zatem rozmawiać na pierwszej randce? Ciekawe wnioski w tym zakresie zaprezentowali amerykańscy prawnicy rozwodowi. Jak wynika z ich obserwacji, w dzisiejszych czasach rozwodzi się co trzecie małżeństwo. Z tego względu stworzyli oni listę pytań mogących uchronić przed rozwodem, którą opublikował portal Huffington Post. Według adwokatów specjalizujących się w prawie rodzinnym, zadanie tych pytań na pierwszej randce zwiększy szanse na to, by uniknąć złamania wielu serc. Warto zapoznać się z tą listą.

Pytanie 1: Czy jesteś żonaty?

Jeśli wydaje Ci się, że zadanie pytania o status w związku jest niezbyt właściwe na pierwsze randce, to jak najbardziej zmień swoje dotychczasowe przeświadczenie. W dzisiejszych czasach rozstanie wcale nie oznacza rozwodu - wiele facetów na jakiś czas robi sobie "przerwę" w związku i w tym czasie zaczyna się spotykać z innymi kobietami. Dziewczyna, która szuka poważnego związku, zapewne nie chce budować relacji z facetem, który wciąż formalnie pozostaje związany z inną osobą - niezależnie od tego, czy jest to małżeństwo, czy separacja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Pytanie 2: Kiedy ostatnio rozmawiałeś z rodzeństwem lub rodzicami?

Relacje rodzinne są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Na pierwszym spotkaniu nie trzeba omawiać od razu całego drzewa genealogicznego, ale warto zapytać, jak się ogólnie sprawy mają. Zadanie pytania o to, jakie facet utrzymuje relacje z rodzicami czy najbliższym rodzeństwem określi, z jakim typem mężczyzny mamy do czynienia - takim, który nie utrzymuje kontaktów z bliskimi, czy z takim, który każdą czynność konsultuje z mamusią. Na pewno skrajności mogą wpłynąć na to, czy będziemy chcieli się ponownie umówić - jeśli nie jesteśmy w stanie żyć w związku z facetem i jego mamą, trzeba będzie to od razu zakończyć. To samo dotyczy braku kontaktu z rodziną, czy mówienie o niej w negatywny sposób. Carla Schiff Donnelly, adwokat rozwodowy z Pensylwanii, mówi: "(...) złe relacje rodzinne mogą być oznaką zaburzeń osobowości i niezdolności do podtrzymywania relacji w dłuższej perspektywie".

Pytanie 3: Jak zakończył się twój ostatni związek?

Kultura rozstania to jest coś, czego się dopiero uczymy. Jeśli para się rozstaje, zazwyczaj jedna ze stron czuje się skrzywdzona i często z tego powodu robi się coś po złości. W przypadku rozwodu oczywiście chodzi o rozstrzyganie o winie, a także o podział majątku. Jedni potrafią się dogadać, inni toczą latami zawzięte boje. Sposób, w jaki facet rozstaje się z partnerką, wystawia mu pewne świadectwo. W końcu, patrząc na to, ile małżeństw się rozwodzi, może być nauczką dla kolejnej kandydatki.

Pytanie 4: Gdzie spędziłeś ostatnie wakacje?

To pytanie z serii podchwytliwych. Niby takie w stylu small talk, a jednak ma o wiele głębsze dno. Jeśli facet każde wakacje spędza na egzotycznych podróżach, a poza sezonem wakacyjnym co 2-3 miesiące wyrusza w daleką podróż, to najprawdopodobniej jest typem, który nie usiedzi długo na miejscu. Co więcej, świadczy to również o jego sytuacji materialnej, stać go bowiem na częste wyjazdy. Jeśli taki podróżnik trafi na domatorkę, to raczej nie znajdą wspólnej pasji, a częste wyjazdy partnera będą przyczyną kłótni i nieporozumień.

Pytanie 5: Czy wierzysz w "żyli długo i szczęśliwie"?

Może to z pozoru banalne pytanie, ale odpowiedź na nie może wiele powiedzieć o drugiej osobie. O co dokładnie chodzi w "żyli długo i szczęśliwie"? "Wszystkie relacje wymagają pracy i zaangażowania obu stron. Ktoś, kto myśli, że scenariusz «i żyli długo i szczęśliwie» dzieje się tak po prostu, prawdopodobnie nie będzie świetnym partnerem" - wyjaśnia Katherine Eisold Miller, adwokat rozwodowy w New Rochelle w Nowym Jorku. Jednym słowem o związek trzeba bezustannie dbać, pielęgnować relacje, rozwiązywać problemy i być blisko siebie - zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Pytanie 6: Gdybyś mógł cofnąć się w czasie, co byś zmienił w swoim życiu?

Z tego pytania można dowiedzieć się, jakie wydarzenia z przeszłości facet chciałby zmienić, a jakie wykreślić. Chodzi tu o kwestie realizacji swoich marzeń, odpowiedzialności, dokonywanych wyborów - to bardzo cenne czynniki, mające wpływ na wchodzenie w związek z taką osobą.

Pytanie 7: Czy uważasz się za dobrego rozmówcę?

Brak komunikacji w związku jest w dzisiejszych czasach kluczowym problemem. Niby każdy wie, że umiejętność porozumienia się i rozwiązywania kwestii spornych jest tak ważna, a jednak wiele ludzi zamiata kłopoty i niejasności pod dywan, przez co w konsekwencji tworzy się trudny do przebicia mur. "Wiedza na temat tego, w jaki sposób twój partner na randce się komunikuje i ustalenie, czy ta metoda rozmowy jest dla ciebie ok, jest doskonałym pierwszym krokiem do stworzenia solidnego fundamentu i uniknięcia rozwodu w przyszłości" - podsumowuje Carolyn C. Van Tine, adwokat.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4