Curving niszczy związki

Curving niszczy relacje. Ofiarom trudno się po nim pozbierać

Źródło zdjęć: © Getty Images
KIW,
07.02.2024 17:15

Czy zdarzyło się wam kiedykolwiek spotkać osobę, która nie była w stanie jasno wyrazić swoich uczuć wobec was... a może raczej, braku tych uczuć? Jeżeli tak, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mieliście do czynienia z zjawiskiem znanym jako curving. Czym dokładnie jest curving? Pozwólcie, że to wyjaśnię.

Gdy umawiamy się z kimś na randkę, naszym celem jest lepsze poznanie tej osoby. W dzisiejszych czasach chętnie korzystamy z różnych aplikacji randkowych, które ułatwiają nam nawiązywanie nowych znajomości. Niestety, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W takich sytuacjach warto być świadomym i uważać na curving.

Curving to trend w świecie randkowym, który niestety może przynieść nam więcej szkody niż korzyści. Zdarza się, że to właśnie przez niego spędzamy noce na płaczu, zastanawiając się, co z nami jest nie tak. Jednakże okazuje się, że w takich sytuacjach, wina leży przede wszystkim po stronie drugiej osoby.

Czym jest curving?

Curving to świadome unikanie kontaktu z drugą osobą. Jest to strategia często stosowana przez osoby, które nie chcą zmierzyć się z koniecznością zakończenia relacji. W takim przypadku nie tylko ignorują wiadomości i telefony od drugiej osoby, ale także unikają spotkań z nią. Nie mówią jej jednak wprost, że to koniec. Zamiast tego, liczą na to, że ich relacja sama "rozejdzie się po kościach".

Niestety, w przypadku curvingu, mamy do czynienia z dwiema stronami medalu. Osoba, która stosuje curving w relacjach z drugim człowiekiem, nie musi zmierzyć się z negatywnymi emocjami związanymi ze zranieniem kogoś innego.

Warto również podkreślić, że zachowując się w ten sposób, możemy jeszcze bardziej zranić osobę, wobec której stosujemy curving. Z drugiej strony, nie mając świadomości uczuć drugiej osoby, często zastanawiamy się, dlaczego nam nie odpisuje lub unika z nami kontaktu.

Curving niszczy związki
Curving niszczy związki (Getty Images)

Curving a ghosting

Wymyślamy różne scenariusze, odpychając od siebie myśl, że ta osoba nie jest nami zainteresowana. Nie mając jasnej sytuacji, nie możemy skupić się na poznaniu kogoś nowego, ponieważ często wierzymy, że obecna sytuacja jest tylko chwilowa. Niestety, tego typu zachowania często wpływają negatywnie na naszą samoocenę.

Osoby stosujące curving po pewnym czasie ponownie nawiązują kontakt z osobami, które wcześniej świadomie ignorowały - to odróżnia go od ghostingu. W takim przypadku istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że ponownie zostaniemy potraktowani w niewłaściwy sposób. Warto zastanowić się, czy chcemy ponownie przechodzić przez to samo.

Jak uchronić się przed curvingiem?

Niestety, nie mamy wpływu na to, jak inne osoby zachowują się wobec nas. Możemy jednak zrobić wszystko, aby nie dać się wciągnąć w tę "grę". W takiej sytuacji kluczem do jasnych relacji jest przede wszystkim otwarta i szczera rozmowa.

Nie bójmy się zadawać trudnych pytań, a jeśli zostaną one zignorowane, warto zastanowić się, czy naprawdę chcemy walczyć o taką relację. Mimo że decyzja o zakończeniu znajomości z kimś nie jest łatwa, czasami jest to jedynym, rozsądnym rozwiązaniem.

Źródło: kobieta.wp.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0