Wyzywająca kreacja licealistki oburzyła internautów? "Widać jej bieliznę"
Do tegorocznych matur zostało nieco ponad 100 dni. To najwyższa pora, aby absolwenci szkół średnich wskoczyli w uroczyste kreacje i odtańczyli poloneza. Media społecznościowe obiegło zdjęcie uczennicy, która założyła dość wyzywający strój na studniówkę. Masa internautów krytykuje jej wybór.
Studniówka to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego maturzysty. Bal organizowany na około 100 dni przed egzaminami jest nie tylko okazją do zabawy, ale także symbolicznym momentem przejścia w dorosłość. To czas, gdy uczniowie mogą oderwać się od szkolnych obowiązków i cieszyć się wspólną chwilą z przyjaciółmi oraz nauczycielami.
Wyzywająca kreacja licealistki?
Studniówka to uroczystość, podczas której królują zdecydowanie eleganckie kreacje. Pewna maturzystka z włocławskiego Liceum Sztuk Plastycznych postawiła na nieco bardziej odważny strój. Sukienka dziewczyny niemal natychmiast stała się tematem dyskusji w mediach społecznościowych. Suknia wykonana z czarnej koronki dla niektórych była przykładem nowoczesnego podejścia do mody, natomiast inni uznali ją za nieodpowiednią na tak ważną uroczystość. Ogrom kontrowersji wzbudził fakt, że materiał, z której była wykonana, mocno prześwitywał ukazując bieliznę maturzystki.
Internauci krytykują strój maturzystki
Masa internautów skrytykowała odważny wybór maturzystki. Według niektórych studniówka to uroczystość, podczas której nie ma miejsca na wyzywające stylizacje, a uczniowie szkół średnich powinni być ubrani w tradycyjne i schludne kreacje takie jak długie sukienki czy garnitury. Na portalu X wręcz zawrzało od negatywnych opinii: "Dramat, wstyd i całkowite bezguście. Kadra nauczycielska powinna gwiazdę odesłać do domu i nie pozwolić jej brać udziału w uroczystości", "gdziekolwiek poza sypialnią dla męża, taki ubiór to tylko dla ladacznicy", "Studniówka zawsze była wydarzeniem uroczystym, co oznacza elegancki dress code. Może i dziewczyna chciała być 'sobą', ale można wyrażać siebie w sposób adekwatny do okazji", "przecież widać jej bieliznę".
Znaleźli się jednak internauci, którzy zważywszy m.in. na fakt, że studniówka odbyła się w liceum plastycznym, rozumieją wybór maturzystki: "Jest to jej studniówka i jej decyzja. Poza tym, jak widać, skoro zdjęcie zostało opublikowane miała na to pozwolenie, więc nie widzę problemu. To jej ciało i jej dzień", "swoboda ubioru jest czymś normalnym także u młodych dorosłych", "Warto zauważyć, że szkoła, do której ona uczęszcza to plastyk. Teraz przypomnijmy sobie, jak odbierane jest ciało w sztuce? No właśnie, co prawda ja bym się tak nie ubrała na studniówkę, ale jestem w stanie zrozumieć zamysł, skoro jest to dusza mocno artystyczna".
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"