Windykacja sponsoruje festiwal Tokarczuk. Firma komentuje aferę
Organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk Festiwal Góry Literatury 2023 odbywa się w cieniu kontrowersji. Sponsorem wydarzenia została firma windykacyjna. Jej prezes skomentował sprawę, która emocjonuje internautów.
W dniach od 7 do 16 lipca odbywa się 9. edycja Festiwalu Góry Literatury. Literacko-społeczne wydarzenie organizowane jest przez Fundację Olgi Tokarczuk. W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 200 gości ze świata kultury, którzy spotkają się na wydarzeniach w 20 miejscach na Dolnym Śląsku.
Podobne
- Kpią z Olgi Tokarczuk. Wybrała zaskakującego sponsora
- Pizgacz zarobiła pierwszy milion w wieku 20 lat. "Nienawidziłam pisać"
- Zagra Severusa Snape'a w serialu "Harry Potter"? Paapa Essiedu rozmawia z MAX
- Fani Taylor Swift zmienią loty za darmo. Linie lotnicze idą na rękę Swifties
- Zamek w Polsce dla Elona Muska? Szalona oferta obiegła internet
Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszą kontrowersje. Sponsorem festiwalu została firma windykacyjna Kruk S.A. Pod patronatem marki goście festiwalu będą dyskutować o feminatywach w polskim prawie.
Ironizują z Olgi Tokarczuk w sieci
Internauci w kpiącym tonie skrytykowali zarówno organizatorów wydarzenia, jak i patronkę festiwalu Olgę Tokarczuk.
"Ciekawe, czy się doczekamy jakiegoś komentarza zacnej noblistki. Nie mogę się doczekać fikołka moralnego dla usprawiedliwienia współpracy ze stricte przemocową firmą", "Nie no wstyd, podejmować pracę z firmą, która zajmuje się lichwą i wyzyskiem długów", "Noblistka społecznie odpowiedzialna". To tylko niektóre komentarze pod adresem Tokarczuk w internecie.
Prezes firmy windykacyjnej komentuje aferę
Prezes zarządu Kruk S.A. Piotr Krupa skomentował sprawę dla portalu "Nowy Marketing".
"Trudno tu komentować mowę nienawiści, która została skierowana w stronę Pani Olgi Tokarczuk. To po prostu nie powinno się zdarzyć" - wyjaśnił Krupa dla portalu. Mężczyzna stwierdził, że firma pojawi się na wydarzeniu, aby wspierać działalność fundacji noblistki, która robi wiele dobrego na rzecz kobiet.
"My od lat powtarzamy, że KRUK jest kobietą, bo w naszej firmie ok. 60 proc. zatrudnionych osób stanowią panie. Naturalnym jest dla nas to, że chcemy wspierać jako firma działania związane z ustawodawstwem w kwestii feminatywów, o których podczas Festiwalu będą rozmawiać gościnie i goście zaproszeni do debaty, której jesteśmy współorganizatorem" - podkreślił prezes zarządu firmy windykacyjnej.
Krupa jest zdziwiony, że patronat nad wydarzeniem wywołał tak dużo negatywnych emocji. Jego zdaniem to oznacza, że edukacja finansowa w Polsce jest na niskim poziomie. W ocenie Krupy branża windykacyjna cierpi z powodu mitów i stereotypów, które "nijak mają się do rzeczywistości".
Krupa mówi, że firma, w której zarządzie jest prezesem, zainaugurowała zmiany w branży windykacyjnej, jak wprowadzenie strategii prougodowej. Jest to rozkładanie zadłużenia na raty. Dodaje, że Kruk S.A. działa zgodnie z przepisami prawa w oparciu o normy społeczne oraz wartości takie jak szacunek, współpraca i odpowiedzialność.
"Jesteśmy taką samą firmą, jak każda inna. [...] Proszę sobie zadać pytanie, co by się stało, gdyby nagle każdy przestał spłacać swoje zobowiązania finansowe i nikt by ich nie odzyskiwał?" - zastanawia się Krupa.
Mężczyzna podkreśla, że wspólnie z żoną stworzył Fundację Krupa Gallery, która wspiera młodych twórców sztuki współczesnej.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos