x

Willy Wonka straumatyzował dzieci. Rodzice musieli wzywać policję

Źródło zdjęć: © X, materiały prasowe
Maja Kozłowska,
28.02.2024 18:15

Firma eventowa z Wielkiej Brytanii zorganizowała wydarzenie, które miało przenieść uczestników w magiczny, pełen czekolady świat Willy'ego Wonki. Impreza okazała się mocnym niewypałem.

W grudniu zeszłego roku do kin wszedł film "Wonka", który okazał się kasowym hitem. Multipleksy w Polsce grają go do tej pory, co oznacza, że ogląda się nieźle i wciąż nie przestał zarabiać. Film opowiada o początkach kariery mistrza czekolady (chocolatier) Willy'ego Wonki i drodze, którą musiał przejść, aby wybudować swoje imperium. Fani "Charliego i Fabryki Czekolady" Tima Burtona z 2005 r. mogli być nieco rozczarowani (nazwijmy to) prequelem w reżyserii Paula Kinga.

Nowy "Wonka" (w roli głównej Timothée Chalamet) jest familijnym musicalem, który mało ma w sobie grozy, za to dużo ciepła, komedii i nasyconych kolorów. Wspólny seans w kinie z pewnością jest miłym rodzinnym doświadczeniem, po którym trudno, żeby dzieci nie marzyły o przeniesieniu się w świat czekoladą płynący.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

WONKA - Oficjalny zwiastun #1 PL

"Willy’s Chocolate Experience". Firma z UK poleciała w kulki

Na potrzeby młodocianych fanów przedsiębiorczego Willy'ego Wonki odpowiedziała pewna firma z Wielkiej Brytanii. Organizatorzy ogłosili wydarzenie, podczas którego uczestnicy mieli poczuć się jak w magicznym świecie. Czekoladowe fontanny, Oompa Loompy i słodkie ścieżki żywcem z marzeń każdego łasucha - za pomocą grafik AI w ten sposób reklamowano event.

Bilet na interaktywną wystawę kosztował 35 funtów, czyli prawie 200 zł (dokładnie 176,75 zł przy obecnym kursie funta) za osobę. Wysoka cena jednak nie odstraszyła śmiałków i wielu dało się skusić. Niestety ludzie poczuli się oszukani. Zamiast obiecanych kolorowych atrakcji czekał na nich marny dmuchany zamek, obita tęcza, kilka plakatów na ścianach.

trwa ładowanie posta...

Obrazu nędzy i rozpaczy dopełniała zmęczona życiem aktorka, która "grała" wyjątkowo przeklętego Oompa Loompa, na co wskazywałaby zielona peruka. Dzieci oczekujące bodźców i czekolady, uderzyły w ryk (słusznie). Rodzice zdecydowali się wezwać policję (również słusznie).

trwa ładowanie posta...

To zdjęcie z wystawy Willy'ego Wonki jest bez wątpienia zdjęciem roku. Wiem, że to dopiero luty, ale zamknijcie już głosowanie, nic lepszego się nie wydarzy. Proszę znaleźć tę kobietę, należy jak najszybciej zrobić z nią wywiad

- pisze internautka.

Willy Wonka odwołany. Na miejsce przyjechała policja

Reklamowano to jako wielkie doświadczenie świata Willy'ego Wonki z efektami wizualnymi, dużymi czekoladowymi fontannami i słodyczami. Kiedy przybiliśmy na miejsce, okazał się, że to praktycznie opuszczony, pusty magazyn, w którym prawie nic nie ma - powiedział dla "BBC" jeden z uczestników interaktywnej wystawy.

Firma House of Illuminati prędko odwołała wydarzenie, jednak dopóki na ich stronie nie pojawiły się negatywne oceny, raczej nie poczuwała się do większej odpowiedzialności. Ostatecznie organizatorzy przeprosili uczestników wydarzenia i obiecali zwrot pieniędzy za bilety.

Wiele poziomów krytyki Willy'ego Wonki

Ludzie zwracali uwagę na to, że atrakcja przypominała "ponure laboratorium, w którym produkuje się n*rkotyki".

trwa ładowanie posta...

Aktor, który wcielał się w postać Willy'ego Wonki powiedział, że jego skrypt to "15 stron wygenerowanego przez AI bełkotu". Dodał, że scenariusz zakładał, że pod koniec wykurzy "nieznaną postać" za pomocą odkurzacza. Ta scena musiała zostać usunięta, ponieważ nie zapewniono mu nawet tego.

trwa ładowanie posta...

Na samym końcu internauci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwo używania AI w akcjach marketingowych. Użytkownicy X twierdzą, że należy natychmiastowo uregulować zasady wykorzystywania sztucznej inteligencji.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0