Znamy szczegóły filmu "Wonka" z Timothéem Chalametem

"Wonka" - Timothée Chalamet kontra czekoladowa mafia

Źródło zdjęć: © vibez.pl / materiały prasowe
Maja Kozłowska,
26.04.2023 13:00

Na CinemaConie został zaprezentowany zwiastun filmu "Wonka". Główny bohater z Oompa Loompami zmierzy się z czekoladowym kartelem.

Film "Wonka" to jedna z bardziej wyczekiwanych premier 2023 r. A trzeba przyznać: jest spora konkurencja. "Barbie", "Oppenheimer", "Diuna cz.2" - te tytuły zapowiadają zaciekłą oscarową rywalizację.

Na tegorocznym CinemaConie Warner Bros. zaprezentowało zwiastuny kilku zbliżających się produkcji. Wśród nich był m.in. "Wonka", prequel "Charliego i Fabryki Czekolady". Pierwszą część wyreżyserował Tim Burton, a rolę ekscentrycznego właściciela fabryki czekolady zagrał Johnny Depp. Za kamerą drugiej części stoi Paul King - twórca uroczej serii "Paddington". W tytułowego bohatera wciela się Timothée Chalamet.

"Wonka" - co wiadomo o nadchodzącym filmie?

Historia opowiada o młodości Willy'ego Wonki i jego drodze na szczyt czekoladowego biznesu. Bohater wyruszy w siedmioletnią podróż, podczas której będzie poszukiwał w dżungli najszlachetniejszych odmian kakao, mieszkał w malutkim domku i próbował przebić się w branży słodkości, która jest kontrolowana przez niebezpieczny kartel.

Podczas swojej podróży Wonka natrafi na Oompa Loompy (w tej roli Hugh Grant), które tak jak w pierwszej części - będą niezwykle muzykalne. Piosenka Oompa Loompów ma być tak dobra, że "nigdy nie opuści waszego umysłu". Film będzie musicalem - można spodziewać się w nim również wokalnych popisów Timothéego Chalameta.

Wonka : 2023 First Concept Trailer : Timothee Chalmet

Premiera filmu "Wonka" została zapowiedziana na 14 grudnia.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0