Osoby LGBT mogą być rodzicami chrzestnymi

Ważna decyzja Watykanu. Osoby LGBT mogą być rodzicami chrzestnymi

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
09.11.2023 15:45

Osoby transpłciowe i homoseksualne mogą przyjmować chrzest oraz być rodzicami chrzestnymi. Watykańska Dykasteria Nauki Wiary odpowiedziała na nurtujące pytania.

W lipcu 2023 r. biskup José Negri z Brazylii skierował sporo pytań do Dykasterii Nauki Wiary. Duchowny chciał dowiedzieć się, czy Kościół umożliwia udział w sakramentach chrztu i małżeństwa osób transpłciowych i homoseksualnych.

W środę 8 listopada Watykan opublikował dokument z odpowiedziami. Można pod nim zobaczyć podpis prefekta kardynała Victora Manuela Fernandeza oraz papieża Franciszka.

Osoby LGBT a sakramenty chrztu i małżeństwa

Jak donosi rmf24.pl, w dokumencie podkreślono, że osoba transpłciowa, która poddała się kuracji hormonalnej lub operacji korekty płci, "może otrzymać chrzest na takich samych warunkach jak inni wierni, jeśli nie ma sytuacji, w której istnieje ryzyko wywołania publicznego zgorszenia lub dezorientacji wiernych".

Dodatkowo w dokumencie znajduje się informacja, że "pod określonymi warunkami" można powierzyć rolę ojca lub matki chrzestnej osobie homoseksualnej po kuracji hormonalnej bądź operacji.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Jak czytamy na rmf24.pl, na pytanie, czy dwie osoby homoseksualne mogą występować jako rodzice dziecka, które ma zostać ochrzczone, a zostało adoptowane lub urodziła je surogatka, watykańska dykasteria odpowiedziała: "Aby dziecko zostało ochrzczone, musi być uzasadniona nadzieja, że zostanie wyedukowane w religii katolickiej".

Źródło: rmf24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Karol,zgłoś
Bardzo to ciekawe ponieważ homo co to jest niewiadomo może być chrzestnymi a już rozwodnik już nie więc gdzie my ludzie wiary za czym podążamy w tym chorym świecie
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jaga,zgłoś
Dociekliwym sugeruję uważne przeczytanie 17 rozdziału Apokalipsy. Należy zwrócić uwagę na los opisanej tam nierządnicy która znajduje się w wielkim mieście słynnym z tego że jest na 7 wzgórzach.Jakie to miasto?
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się