Vintedziary szokują kreatywnością. Dostała paczkę kaszy?

Vintedziary szokują kreatywnością. Osłupiała, gdy przyszła paczka

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
19.04.2024 11:45

Pewna internautka postanowiła pochwalić się paczką, którą zamówiła na Vinted. Na portalu X dodała zdjęcie zamówienia. Jego opakowanie zszokowało dziewczynę. Jedna z użytkowniczek aplikacji uspokaja: "jeśli szczelnie i bezpiecznie (zapakować - dop. red.), to nie widzę problemu".

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o ekologii. Znacznie zwiększyła się świadomość ludzi w temacie ochrony środowiska. Społeczeństwo częściej segreguje odpady, korzysta z publicznych środków transportu czy bierze udział w recyklingu. Popularniejsze stały się również rzeczy wielorazowego użytku. Na stałe zagościły w naszym życiu m.in. wielorazowe opakowania na żywność, płócienne torby czy słomki, które można użyć ponownie. Internet jest pełen alternatyw jednorazowych produktów. Niektóre budzą naprawdę spore kontrowersje.

Vintedziary dbają o ekologię?

Osoby sprzedające na Vinted nierzadko popisują się swoją kreatywnością. Wysyłają paczki w kartonowych pudełkach po serwetkach, w foliowych reklamówkach z supermarketu, a nawet w opakowaniach po suchej żywności. Ich sposoby na oszczędność pieniędzy mają dobry wpływ na planetę. Vintedziary nieświadomie przyczyniają się do zmniejszenia zbędnych odpadków. Ponowne wykorzystywanie opakowań podlega pod recykling.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk

Zamówienie w pudełku po kaszy?

Pewna internautka pochwaliła się paczką, którą zamówiła na Vinted. Dziewczyna jest zachwycona sposobem zapakowania przesyłki: "Tak miałam zapakowaną paczkę z Vinted. To się nazywa less waste". Na zdjęciu uchwyciła zamówienie, które ktoś wysłał jej w opakowaniu po kaszy.

trwa ładowanie posta...

Użytkownicy aplikacji podzielają jej entuzjazm: "uff, to dobrze, że nie tylko ja pakuję w kartony, które mam pod ręką w domu, bo mi szkoda wyrzucić", "kiedyś dostałem paczkę w plastikowym wiaderku po kiszonej kapuście", "ja jakiś czas temu wysłałam w opakowaniu po kapsułkach do prania, bo mi się koperty skończyły", "przy okazji masz darmowy przepis na pęczotto".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0